Iveta Putalová druhá na 400 m na mítingu v talianskom Lignane

Slovenská reprezentantka Iveta Putalová, v minulosti 4. na halových ME 2015 v Prahe a 6. na halových MS 2016 v Portlande obsadila na 31. ročníku medzinárodného mítingu Sport Solidarietà v talianskom letovisku Lignano Sabbiadoro v behu na 400 m druhú priečku časom 53,60 sekundy.

Zverenku Marcela Lopuchovského zdolala iba Slovinka Anita Horvatová (53,23), tretia finišovala britská štvorstovkárka Ama Pipiová (53,94).

Pre Putalovú bola pondelková štvorstovka tretia v letnej sezóne 2020, jej najlepší tohtoročný čas zo 4. júla z 1. kola českej extraligy v Prahe je 52,51. Okrem toho dosiahla ešte na mítingu v Pardubiciach 22. júla čas 53,58.

„Chceli sme bežať aspoň o sekundu rýchlejšie, no zdá sa, že pre Ivetu to nebol ideálny beh. Myslel som si, že jej tretia dráha pomôže, keďže Horvatovú aj Britku mala pred sebou. Už po 180 m vyrovnala hendikepy, no Slovinka ju napokon v posledných metroch prešprintovala,“ opisoval dianie v Lignane Marcel Lopuchovský. „Bol to pekný míting, len škoda, že bez divákov. Atmosféra bola vemi komorná.“

(GB) FOTO SAZ (ml)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk