Historický okamih: Športové centrum polície angažovalo šprintéra Jána Volka

Prelomová udalosť! Vrcholové športové stredisko rezortu ministerstva vnútra angažovalo do svojich radov historicky prvého atléta. A nie hocijakého – šprintérskeho rekordéra Jána Volka! Európsky šampión do 23 rokov na 200 m sa deň pred 22. narodeninami stal oficiálne členom Športového centra polície (ŠCP). Spolu s ním budú v ŠCP pôsobiť aj tréneri Naďa Bendová a Róbert Kresťanko.

V novom rezortnom stredisku bude mať slovenský šprintérsky talent viacero mimoriadne úspešných kolegov – olympijských, svetových i európskych medailistov v ďalších športoch. „Som presvedčený, že v Športovom centre polície nájdem profesionálne podmienky. Stačí sa pozrieť na mená, ktoré dlhodobo jeho farby reprezentujú: či už sú to rýchlostní kanoisti Erik Vlček a Juraj Tarr, vodní slalomári Peter a Pavol Hochschornerovci alebo vynikajúci športoví strelci Zuzana Rehák Štefečeková, Danka Barteková, Erik Varga i mnohí ďalší,“ vyhlásil najrýchlejší Slovák v tlačovej správe ŠCP, ktorý bol doteraz člen Národného športového centra (NŠC) patriaceho pod rezort školstva.

Vo Volkovom prípade došlo k zmene aj v nadväznosti na pripravovanú optimalizáciu práce rezortných stredísk. Riaditeľ NŠC Boris Čavajda: „Snažíme sa podporovať najmä mladých, talentovaných športovcov a sme veľmi radi, že sme mohli doposiaľ podporovať aj Jána Volka. Želám mu v ďalšej kariére veľa úspechov. Verím, že o ňom budeme ešte veľa počuť.“

Ján Volko: „Chcem sa poďakovať NŠC za všetko, čo pre mňa doteraz urobili a pomohli mi v začiatkoch športovej kariéry. Teším sa na ďalšie výzvy, ktoré ma čakajú . napríklad príprava na kvalifikáciu na olympijské hry v Tokiu 2020.“

Pre Športové centrum polície, v minulosti známe pod názvom Stredisko štátnej športovej reprezentácie MV SR, je Volkovo angažovanie do svojich radov prelomová udalosť. Vo svojej bohatej histórie totiž nikdy nemalo vo svojich radoch atléta. Riaditeľ ŠCP Juraj Minčík však v tomto nevidí nijaký problém: „V našom centre podporujeme najlepších športovcov v rôznych športových odvetviach. Najväčšie zázemie máme vybudované pre strelcov a vodákov, no takisto podporujeme akrobatickú lyžiarku Zuzanu Stromkovú, snoubordistku Klaudiu Medlovú či triatlonistu Richarda Vargu. Myslím si, že Ján Volko medzi týchto športovcov bez problémov zapadne.“

Dvadsaťdvaročný Volko bude už v marci v Glasgowe obhajovať striebro v behu na 60 m z halových ME 2017 v Belehrade a bude sa snažiť uspieť aj na MS 2019 v katarskej Dauhe na prelome septembra a októbra.

Šéf ŠCP, bronzový vo vodnom slalome v C1 na OH 2000 v Sydney, však má v súvislosti s Volkom dlhodobejšiu víziu. „Verím, že zaradenie do ŠCP Janovi pomôže k ďalšiemu napredovaniu sa mu podarí dostať až na olympijské hry do Tokia 2020. Uvedomujeme si, že vzhľadom na obrovskú konkurenciu v šprintoch na 100 a 200 metrov je to veľká a náročná výzva. Sme tu však preto, aby sme spoločnými silami tento cieľ dosiahli. Za ŠCP môžem povedať, že sa budeme snažiť vytvoriť mu ideálne podmienky na prípravu,“ zdôraznil Juraj Minčík.

Prezidenta Slovenského atletického zväzu (SAZ) Petra Korčoka potešilo, že vyšla snaha dostať elitného atléta Jána Volka a jeho trénerov do starostlivosti Športového centre polície. „Vďaka podpore, ktorú sme našli u riaditeľa centra Juraja Minčíka, sa pre atlétov a atletických expertov otvárajú ďalšie možnosti spolupráce, z ktorej môžu profitovať aj iné športy,“ uviedol Peter Korčok.

(GB)

TOP ÚSPECHY JÁNA VOLKA

ZLATO NA ME 2017 DO 23 ROKOV NA 200 m

STRIEBRO NA ME 2017 DO 23 ROKOV NA 100 m

STRIEBRO NA HALOVÝCH ME 2017 NA 60 m

BRONZ NA SVETOVEJ UNIVERZIÁDE 2017 NA 200 m

5. NA SVETOVEJ UNIVERZIÁDE 2017 NA 100 m

6. NA HALOVÝCH MS 2018 NA 60 m (NAJLEPŠÍ EURÓPAN)

SLOVENSKÝ ATLÉT ROKA 2017

SLOVENSKÝ REKORDÉR V HALE NA 60 m (6,57), 200 m (21,11) A 300 m (33,93), VONKU NA 100 m (10,13), 150 m (15,33) A 200 m (20,24)

Text k foto:

Takto si Ján Volko došprintoval na 200 m pre titul majstra Európy do 23 rokov v Bydgoszczi.

FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk