Svetová atletika píše na svojom webe, ako žije a trénuje Matej Tóth v tejto neistej dobe

Nestáva sa často, aby sa web Svetovej atletiky (World Athletics) venoval veľký priestor slovenskému atlétovi. V utorok 14. apríla sa však na ňom objavil rozsiahly text Steva Landellsa o olympijskom šampiónovi v chôdzi na 50 km Matejovi Tóthovi s názvom  Olympic title defence uncertain, Toth focuses on bigger picture – voľne preložené – Obhajoba olympijského titulu neistá, Tóth sa zameriava na väčšie výzvy.

Matej v článku vysvetľuje, že nie je isté, či sa po odložení OH 2020 v Tokiu odhodlá pustiť sa opäť do ďalšej zimnej prípravy, opisuje skvelé tréningy na sústredeniach v juhoafrickom Dullstroome a na Kanárskych ostrovoch, hovorí o frustrácii zo zrušenia Dudinskej päťdesiatky a následnej snahe nájsť nejaké preteky s cieľom splniť limit na tokijské OH, či o nedokončenej päťdesiatke na MS 2019 v Dauhe. Odloženie hier v Tokiu na budúci rok znamenalo podľa Tótha pre všetkých atlétov veľkú úľavu.

Matej v článku opisuje, ako žije v ére koronavírusu doma v Banskej Bystrici s manželkou Lenkou a dcérkami Ninkou (10) a Emmkou (12). Vraví, že sa snaží dodržiavať všetky reštrikcie, no napriek zložitým podmienkam ostáva naladený pozitívne. Plnými dúškami si užíva možnosť byť s najbližšími.

„Pomáham deťom s úlohami a školskými projektmi, varím, pečiem, upratujem, pracujem v záhrade. Po náročnej príprave v januári a februári, keď som bol doma minimum, som teraz veľmi rád, že môžem tráviť so svojou rodinou oveľa viac času a robiť bežné veci, čo si naozaj vážim,“ konštatuje olympijský šampión a exmajster sveta v chodeckom maratóne.

Tóth takisto opisuje momentálne veľmi zložité podmienky, ktoré má na prípravu. „Reštrikcie majú na môj tréning veľký dopad. „Musíme sa čo najviac zdržiavať doma, preto trénujem len v obmedzenom, udržiavacom režime. Našťastie, mám doma aj bežecký pás. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie, no verím, že motivácia a chuť do ozajstného tréningu sa mi už čoskoro vráti,“ vraví Matej Tóth v článku na webe Svetovej atletiky.

(GB)

Text k foto:

Vyčerpaný Matej Tóth na MS 2019 v Dauhe, o ktorých pre web Svetovej atletiky povedal, že ťažšie podmienky v živote nezažil.

FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk