Gabika Gajanová sa na sezónu pripravovala na juhu Afriky, prvú letnú osemstovku pobeží 28. mája v Rehlingene

Osemstovkárka Gabriela Gajanová sa po životnej halovej sezóne, v ktorej zlepšila 36-ročný rekord SR Gabriely Sedlákovej, poctivo pripravuje na letnú sezónu. Na jej vrchole, svetovom šampionáte v auguste v Budapešti, by nechcela chýbať.

Dvadsaťtriročná strednotratiarka AK ZŤS Martin absolvovala úspešné sústredenie v Juhoafrickej republike. „Prípravu na juhu Afriky sme si rozdelili na dve časti – najprv sme trénovali v Dullstroome, odkiaľ sme sa presunuli do Potchefstroomu. Všetko som odtrénovala podľa plánu a čo je dôležité, zdravotne som na tom v poriadku,“ uviedla Gabriela Gajanová v tlačovej správe manažérskej skupiny Top Athletics. „V súčasnosti som už doma, ale už v tomto týždni sa vyberiem na ďalšie sústredenie do Švajčiarska za trénerom Louisom Heyerom. Bude to vlastne záverečné sústredenie pred letnou sezónou.“

Bývalá medailistka z európskych mládežníckych šampionátov začne letnú súťažnú sezónu 18. mája na mítingu Auffahrts-Meeting vo švajčiarskom Langenthale. Pobeží 600 metrov. Potom už budú nasledovať tri osemstovky, všetky na podujatiach so strieborným štatútom World Athletics Continental Tour – 28. 5. v nemeckom Rehlingene, 31. 5. vo francúzskom Montreuile a 3. 6. v nórskom Bergene.

Gabriela Gajanová absolvovala v tomto roku premiérovú plnohodnotnú halovú sezónu – a veľmi úspešnú. Chýbala len čerešnička na torte v podobe postupu do finále na halových MS v Istanbule. Chýbalo jej 21 stotín…

Gabika však v istanbulskom semifinále o 15 stotín zlepšila slovenské historické maximum Gabriely Sedlákovej na 800 m zo 7. 3. 1987 z halových MS v americkom Indianapolise, ktorá si vtedy vybojovala striebornú medailu. Gajanovú celkovo  klasifikovali na deviatej priečke – ako prvú nepostupujúcu. Svoj osobák 2:02,31 min z 12. februára 2023 v Metz si však posunula o 61 stotín.  Gabika absolvovala v istanbulskom finále len svoju siedmu halovú osemstovku v kariére a dovedna iba desiate preteky pod strechou.

GAJANOVEJ HALOVÉ OSEMSTOVKY V ROKU 2023

2:04,02 Štokholm 29. 1. – 2. miesto

2:04,49 Göteborg 2. 2. – 1. miesto

2:02,31 Metz 11. 2. – 6. miesto

2:03,25 Istanbul 2. 3. – 2. v rozbehu

2:01,70 Istanbul 4. 3. – 6. v semifinále

(GB)

FOTO TOP ATHLETICS

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk