Slovenské atletické nádeje si z Európskych detských atletických hier (European Kids Athletics Games) v Brne pre ročníky 2003 – 2007, od atletickej prípravky až po staršie žiactvo, odviezli až 10 prvenstiev. Najúspešnejšou jednotlivkyňou bola v kategórii atletickej prípravky (ročník 2007 a mladšie) Ema Bendová z bratislavskej športovej akadémie NAŠA, ktorá na 60 m skončila druhá a zvíťazila vo výške i v diaľke. Dve individuálne prvenstvá si v kategórii mladších žiačkov rok narodenia 2005 vybojoval šprintér Sebastián Sádecký z Považskej Bystrice, ktorý bol najlepší na 60 i 150 m.
Medailové umiestenia slovenských atlétov:
CHLAPCI (ROK NARODENIA 2007)
600 m: 1. Adam Lelkes 1:46,52
CHLAPCI (ROK NARODENIA 2006)
60 m: 1. Martin Varhaník 7,86
CHLAPCI (ROK NARODENIA 2005)
60 m: 1. Sebastián Sádecký 7,65, 2. Filip Martin Hrubala 7,66, 3. Lukáš Pasternák 7,68
150 m: 1. Sebastián Sádecký 18,71
výška: 3. Viktor Dendiš 156
CHLAPCI (ROK NARODENIA 2004)
60 m: 1. Federič Filip 7,30
300 m: 1. Tomáš Grajcarík 36,91, 2. Henry Franklin 37,33
100 m prek: 1. Jakub Frič 14,55
diaľka: 2. Filip Federič 600
CHLAPCI (ROK NARODENIA 2004)
300 m: 3. Marek Valo 36,69
guľa: 3. René Fáber René 14,30
DIEVČATÁ (ROK NARODENIA 2007)
60 m: 2. Ema Bendová 8,51
výška: 1. Ema Bendová 146
diaľka: 1. Ema Bendová 465
DIEVČATÁ (ROK NARODENIA 2005)
60 m: 3. Diana Devaldová 8,14
800 m: 2. Vanesa Pomajbová 2:28,77, 3. Adriana Vašková 2:29,33
diaľka: 1. Rebeka Žibritová 510
DIEVČATÁ (ROK NARODENIA 2004)
100 m prek.: 2. Viktória Rusnáková 15,28
diaľka: 3. Tamara Balajová 539
4 x 60 m: 2. Slávia TU Košice (Brachová, Fotulová, D. Devaldová, Rusnáková) 30,78
DIEVČATÁ (ROK NARODENIA 2004)
100 m prek: 2. Mia Fotulová 14,98
(GB)
Text k foto:
Tomáš Grajcarík vyhral beh na 300 m v kategórii starších žiakov narodených v roku 2004.
FOTO ARCHÍV
Výkon Emy Bendovej 146 cm vo výške a čas 7,30 Filipa Federiča vyhodnotili organizátori za najlepšie výkony v danej vekovej kategórii – u dievčat rok narodenia 2007 a chlapcov narodených v roku 2004.
FOTO ARCHÍV (nb)