Chlapci ŠK ŠOG Nitra šestnásty raz v juniorskom EP klubov, Zapletalová líderkou Nitrianok

V sobotných súbojoch v B-kategórii juniorského Európskeho pohára klubov v portugalskej Leirii budú slovenské farby reprezentovať už tradične chlapci ŠK ŠOG Nitra a po ročnej pauze opäť aj dievčatá z tohto klubu.

Nitrania sa v Európskom pohári predstavia už šestnásty raz, pričom majú aj skúsenosť zo štartu v elitnej A-kategórii. Vlani skončili v „béčku“ na 7. mieste z 10 tímov, pričom v individuálnych disciplínach sa presadili najviac víťaz súťaže oštepárov Marek Taškár a guliar Patrik Bučko, ktorý skončil druhý. Dievčatá ŠK ŠOG budú v juniorskom EP klubov štartovať jedenásty raz, vlani však chýbali, lebo rok predtým získali domáci titul Dubničanky (v „béčku“ juniorského EP 2017 skončili 4.).

Súpermi chlapcov ŠK ŠOG Nitra budú v Leirii tímy Kenttäurheilijat Jyväskylä (Fín.), Athlétisme Pays Colmar (Fr.), AC Leevale (Ír.), Leader Jeruzalem (Izr.), AC Vicentina (Tal.), Nike Klajpeda (Lit.) a COA Valais Romand (Švajč.). Nitrianske gymnazistky budú súperiť s CA Balma (Fr.), Nike Klajpeda (Lit.), Sporting Clube de Portugal (Portug.), AD MASS Ľubľana (Slovin.) a BTV Athletics Aarau (Švajč.).

„Na pohár cestujeme bez postupových ambícií. V prvom rade chceme, aby si naši atléti schuti zasúťažili v kvalitnej konkurencii a dosiahli výkony, s ktorými budú spokojní oni aj ich tréneri,“ skonštatoval šéftréner ŠK ŠOG Nitra Martin Illéš. „Účasť na tomto podujatí na perfektnom štadióne a vo výborných klimatických podmienkach je pre našich atlétov veľká motivácia. Sčasti však berieme štart v EP klubov ako odmenu pre pretekárov za ich výkony v dlhej a náročnej sezóne.“

B-kategória EP juniorských klubov sa už dlhodobo koná v portugalskej Leirri, čo pre slovenských šampiónov znamená zvýšené finančné náklady súvisiace s účasťou na tomto podujatí.

„Štart v EP je pre nás z roka na rok finančne náročnejší, náklady na účasť stále stúpajú. Bez podpory Slovenského atletického zväzu a pomoci vedenia mesta Nitra by sme si však nemohli dovoliť vycestovať na tieto preteky, takže im patrí veľká vďaka. Významná časť nákladov však spočíva aj tak na pleciach klubu,“ pripomenul Martin Illéš.

Hlavnou hviezdou nitrianskej výpravy na EP v Leirii bude piata prekážkarka sveta na 400 m z juniorských MS 2018 v Tampere a členka ôsmej štafety na 4 x 400 m na ME v Berlíne Emma Zapletalová, ktorá by mala štartovať vo svojej hlavnej disciplíne a v štafete na 4 x 100 m. V tíme figurujú aj účastníčky blížiacich sa OH mládeže v argentínskom Buenos Aires: Viktória Forster pobeží 100 m a štafetu na 4 x 100 m, Lenka Kovačovicová 200 m a tiež štafetu. Celodenné súboje v B-kategórii EP klubov v Leirii sa začnú v sobotu 15. septembra o 11.00 h miestneho času (12.00 h SELČ) a potrvajú do 18.25 h (19.25 h SELČ).

GABRIEL BOGDÁNYI

Texty k foto:

Najväčšia opora dievčat ŠK ŠOG Nitra bude piata z MSJ na 400 m prekážok Emma Zapletalová.

FOTO GETTY IMAGES FOR IAAF

Šprinérka Lenka Kovačovicová si bude v Leirii testovať formu pred blížiacimi sa OH mládeže v Buenos Aires.

FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk