Chodci banskobystrickej Dukly na čele s Úradníkom sa na novú sezónu pripravujú na slnečnom Cypre

Za teplom sa už vybrali aj elitní slovenskí chodci. Štvorica, ktorá v lete štartovala na júlových MS v americkom Eugene a aj na augustových ME v Mníchove, si za miesto predvianočného tréningového kempu vybrala cyperský Limassol.

Chodci banskobystrickej Dukly Hana Burzalová, Ema Hačundová, Dominik ČernýMiroslav Úradník sa od soboty 3. decembra pripravujú na Afroditinom ostrove, tréningové kilometre budú do 17. decembra naberať pod vedením kouča Ľuboša Machníka a budú aj v opatere fyzioterapeuta Denisa Freudenfelda.

„Pripravujeme sa v príjemných klimatických podmienkach, teplota je od 20 do 25 stupňov Celzia,“ približuje počasie na Cypre Miroslav Úradník, korunný princ slovenskej atletiky v roku 2022, ktorý v slovenskej ankete Atlét roka skončil druhý za víťazným šprintérom Jánom Volkom.

On i jeho traja limassolskí „parťáci“ majú za sebou životnú sezónu popretkávanú zaujímavými umiesteniami na vrcholoch roka i osobnými rekordmi, čo všetkým štyrom prinieslo pozíciu v elitnej desiatke v spomenutej ankete. Okrem druhého Úradníka sa v nej slovenská rekordérka do 23 rokov na 35 km Hana Burzalová umiestnila na šiestom, Dominik Černý na ôsmom a Ema Hačundová na 10. mieste.

Na dovolenkovom ostrove v Stredozemnom mori nečaká slovenských chodcov relax, ale tvrdá drina pred ďalšou sezónou s vrcholom na augustových majstrovstvách sveta v Budapešti.

„Sústredenie v Limassole je zamerané najmä na objemové a tempové tréningy doplnené krátkymi a intenzívnymi úsekmi na oživenie rýchlostných svalových vlákien,“ vysvetľuje šiesty z mužskej tridsaťpäťky na ME v Mníchove Miroslav Úradník. „Hlavný zámer kempu je však odrobiť kvalitné tempové a vytrvalostné tréningy. Dominika a mňa čakajú takéto dva – už teraz v piatok 30 až 32 kilometrov, ďalší na budúci týždeň v dĺžke 30 až 35 kilometrov.“

Brezniansky rodák Miroslav Úradník plánuje na cyperskom sústredení nachodiť takmer 300 kilometrov. „Ak mi budú tréningy chutiť, možno aj o čosi viac,“ dodáva s úsmevom.

(GB)

Text k foto:

Chodci banskobystrickej Dukly na sústredení v cyperskom Limassole.

FOTO SAZ (mú)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk