Delegáti 54. kongresu Svetovej atletiky (WA) v Budapešti zvolili za prezidenta opäť Sebastaiana Coea. Bývalý výborný britský strednotratiar bude zastávať tento post už v treťom a zároveň aj poslednom volebnom období. Za Coea, ktorý nemal protikandidáta, hlasovalo 192 delegátov kongresu, 3 sa zdržali. Viceprezidentmi WA sa stali Kolumbijčanka Ximena Restrepová (obhájila svoj post), novými viceprezidentmi sú Španiel Raul Chapado, Adille Sumariwalla z Indie a Keňan Jackson Tuwei.

Delegáti 54. kongresu Svetovej atletiky (WA) v Budapešti zvolili za prezidenta opäť Sebastaiana Coea. Bývalý výborný britský strednotratiar bude zastávať tento post už v treťom a zároveň aj poslednom volebnom období. Za Coea, ktorý nemal protikandidáta, hlasovalo 192 delegátov kongresu, 3 sa zdržali.

Viceprezidentmi WA sa stali Kolumbijčanka Ximena Restrepová (obhájila svoj post), novými viceprezidentmi sú Španiel Raul Chapado, Adille Sumariwalla z Indie a Keňan Jackson Tuwei.

Slovensko na budapeštianskom kongrese zastupovali prezident SAZ Peter Korčok, viceprezident Ladislav Asványi a generálny sekretár Vladimír Gubrický.


Kongres zvolil aj 13 členov rady WA, stali sa nimi Juko Arimoriová (Jap.), Anna Riccardiová (Tal.) Annette Purvisová (N. él.), Nawal El Moutawakelová (Mar.),Nan Wang (Čína), Abby Hoffmanová (Kan.), Natalia Dobrynská (UKR), Sylvia Barlagová (Hol.), Beatrice Ayikoruová (Uganda), Willie Banks (USA), Antti Pihlakoski (Fín.), Cydonie Mothersillová (Kajm. ostr.), Donna Raynorová (Bermudy).

Členmi celkovo 26-člennej rady WA sú okrem prezidenta 4 viceprezidentov, 13 členov aj 6 prezidenti kontinentálnych asociácií a 2 zástupcovia komisie športovcov.

(GB)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk