Čorejová zlepšila Bartečkovej 32-ročný slovenský rekord na 100 m prekážok až o 28 stotín!

Poľovačka na slovenský rekord sa skončila. Talentovaná Tereza Čorejová (Naša atletika Bratislava) utvorila na majstrovstvách Moravy a Sliezska staršieho žiactva v Uherskom Hradišti slovenský rekord na 100 m prekážok výborným časom 14,07 sekundy (+1,8 m/s). Doterajšie maximum 14,35 Renáty Bartečkovej z 24. 7. 1988 v Prahe zlepšila zverenka Igora Gavenčiaka až o 28 (!) stotín. Bol to už jej dvanásty slovenský rekord alebo najlepší slovenský výkon histórie v kariére.

Čorejová sa o rekordný výkon pokúšala v celej letnej sezóne, no zväčša ju zradilo počasie, ktoré ju oberalo o cenné stotinky. V Uherskom Hradišti jej to konečne vyšlo a svoj osobný rekord si zlepšila až o 33 stotín sekundy.

„Terezka bežala naozaj rýchlo a technicky správne. Zdalo sa,ako keby jej prekážky ani nestáli v ceste… Verím, že v ďalších jesenných štartoch uvidí pri svojom čase ako prvé dve číslice jednotku a trojsku a splní si svoj tohtoročný sen,“ skonštatoval tréner Igor Gavenčiak. „Terezkine výsledky naznačujú, že cesta, ktorou sme sa vybrali, je síce ťažšia a náročnejšia, ale správna. O to väčšia je naša radosť.“

Pätnásťročná Tereza Čorejová, ktorá v Česku hosťuje za AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště, pred nedeľným rekordom štartovala ešte v sobotu v 2. kole súťaže družstiev dorasteniek na Morave. Na 100 m finišovala druhá za 12,33 a na 200 m piata za 25,93, pričom v oboch prípadoch si utvorila osobné rekordy.

Gavenčiakova zverenka sa blysla už v halovej sezóne, keď utvorila sloveské rekordy na hladkých 60 m časom 7,81 a na 60 m prekážok výkonom 8,73.

(GB)

Text k foto:

Tereza Čorejová s trénerom Igorom Gavenčiakom.

FOTO MARTIN ČOREJ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk