Slovensko budú v Belehrade na 18. halových MS reprezentovať Volko, Forster, Weigertová a mužská štafeta na 4 x 400 m

Výkonný výbor Slovenského atletického zväzu (SAZ) nominoval na 18. halové majstrovstvá sveta v srbskom Belehrade (18. – 20. marca) osmičku atlétov. V súbojoch s absolútnou svetovou elitou sa predstavia šprintér na 60 m Ján Volko, všestranná Viktória Forster, ktorá splnila náročné kvalifikačné limity na 60 m aj 60 m prekážok, a takisto štafeta mužov na 4 x 400 m, pričom cestujú aj dvaja náhradníci. Vo štvrtok 10. marca pribudla do nominácie aj šprintérka Monika Weigertová, ktorej chýbali k limitu 7,30 na 60 m dve stotinky. „Svetová atletika nám vo štvrtok 10. marca krátko po jedenástej predpoludním definitívne potvrdila Monikin štart na svetovom šampionáte,“ informoval šéftréner SAZ Martin Pupiš. V behu žien na 60 m stanovila Svetová atletika (WA) počet účastníčok na 56.

Slovenská belehradská výprava bude aj vďaka premiérovému štartu štvrťkárskeho kvarteta najpočetnejšia v histórii halových MS. Doposiaľ bolo najviac účastníkov zo Slovenska v ére samostatnosti v roku 2008 v španielskej Valencii – štyria. Okrem Volka, ktorý bude štartovať už na svojom treťom svetovom vrchole pod strechou, budú mať ostatní na halových MS premiéru.

„Verím, že po šampionáte bude môcť hovoriť nielen o najpočetnejšej výprave, ale aj o úspešnej. V Belehrade budeme mať dvoch limitárov, ktorí splnili kritériá v troch disciplínach, čo je nesporne pozitívum. Som takisto rád, že sa na šampionát dostala i Monika Weigertová. Teší ma, že sa ďalej darí rozvíjať štafetovú víziu. V minulosti sa nám takéto čosi osvedčilo v prípade dievčat, u mužov sa tento impulz odzrkadlil teraz počas halovej sezóny, keď až štyria dosiahli čas pod 48 sekúnd,“ zdôraznil Martin Pupiš.

Lídrom slovenského tímu v Belehrade bude halový exmajster Európy a trojnásobný medailista z halových ME Ján Volko, ktorý na predošlom šampionáte v Birminghame skončil šiesty, najlepší z Európanov.

„Na domácom halovom šampionáte v Bratislave ukázal, že po prekonaní COVID-u sa postupne dostáva do formy. Ako som povedal už viackrát v minulosti, jeho tím má moju absolútnu dôveru, lebo už neraz ukázali, že na šampionáty sa vedia vždy perfektne pripraviť. Osobne som zvedavý, či si pre nás nechala v zásobe ešte nejaké prekvapenie Viktória Forster, lebo jej prejav na domácom šampionáte nadchol azda každého. Aj štafeta ide s ambíciou pobiť sa o čo najlepšie umiestenie. Ak by bolo jednociferné, bolo by to fantastické.“

Slovenská nominácia na 18. halové MS v atletike v Belehrade (18. – 20. 3. 2022):

MUŽI

60 m: Ján Volko (Naša atletika Bratislava)

4 x 400 m (4 + 2 náhradníci): Matej Baluch, Šimon Bujna (obaja ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica), Patrik Dömötör, Miroslav Marček (obaja Slávia STU Bratislava), Franklin Henry (AŠK Slávia Trnava), Martin Kučera (BK HNTN Bratislava)

ŽENY

60 m: Monika Weigertová (Slávia UK Bratislava)

60 m a 60 m prek.: Viktória Forster (ŠK ŠOG Nitra)

REALIZAČNÝ TÍM

vedúci výpravy: Martin Pupiš, tréneri: Naďa Bendová, Katarína Adlerová, Radoslav Ivan, Adrián Pavelka (ak sa nezmestí do kvóty, tak ako extra kouč), fyzioterapeut: Veronika Vnenčáková

Text k foto:

Ján Volko vo finále na halových MS 2018 v Birminghame, kde skončil na 60 m na výbornom 6. mieste.

FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk