Chodecký šéftréner Spišiak o sústredení v JAR: Sme na dobrej ceste, treba v nej pokračovať

S nedávnym trojtýždňovým sústredením svojej tréningovej skupiny v juhoafrickom Dullstroome bol spokojný aj šéftréner chodeckej reprezentácie Matej Spišiak.

„Teší ma, že sme sa po dvoch rokoch vrátili do Afriky, kde sa nm doteraz vždy darilo. Absolvovali sme tréningový pobyt v nadmorskej výške takmer 1900 m v idylickom zelenom prostredí. Všetkým mojim zverencom sa podarilo odrobiť veľmi kvalitnú robotu,“ hodnotil kouč pobyt v JAR. „Prípravu sme prioritne zamerali na objem a silu s malým prienikom aj do špeciálneho tempa päťdesiatky u Maťa Tótha a Miša Morvaya a dvadsiatky v prípade Mariky Katerinka Czakovej a Mira Úradníka. Všetci išli na maximum a pracovali na strope svojich momentálnych možností. S nasadením i odvedenou tréningovou prácou som spokojný.“

Slovenskí chodci sa deň čo deň konfrontovali s najlepšími nemeckými chodcami i Nórom Havardom Haukenesom, čo ich snaženie posúvalo dopredu. Matej Tóth nachodil rekordných 523 km, v jednom týždni dokonca 223 km. Zahanbiť sa nenechali ani ďalší traja – päťdesiatkar Morvay našliapal v jednom týždni 191 km, dvadsiatkári Katerinka Czaková a Úradník 159 a 176 km.

„Každý sa snažil pridať niečo navyše, čo v konečných súčtoch kilometrov znamenalo naozaj zaujímavé hodnoty,“ podotkol Matej Spišiak. „Posunúť dopredu nás môže iba špičková konkurencia a tlak, preto som túto skúsenosť privítal. Aj my tréneri sme si vymenili skúsenosti a poznatky, čo mňa osobne veľmi obohatilo a hodnotím to ako pozitívum. Celkovo hodnotím sústredenie ako úspešné, myslím si, že sme na dobrej ceste. V nej treba len pokračovať. Máme pred sebou ešte veľa roboty, ale verím, že všetko zvládneme.“

Šéftréner vyzdvihol i špičkovú prácu fyzioterapeuta Denisa Freudenfelda a lekára MUDr. Pavla Hajmássyho. „Bez nich by to nešlo,“ zdôraznil Spišiak.

(GB)

FOTO SITA/RADOSLAV MAŤAŠ

KTO A KOĽKO NACHODIL V DULLSTROOME

MATEJ TÓTH

spolu: 525 km (najvyšší týždňový objem 223 km)

MICHAL MORVAY

spolu: 479 km (najvyšší týždňový objem 191 km)

MÁRIA KATERINKA CZAKOVÁ

spolu: 398 km (najvyšší týždňový objem 159 km)

MIROSLAV ÚRADNÍK

spolu: 384 km (najvyšší týždňový objem 176 km)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk