Naši chodci na čele s Matejom Tóthom už trénovali v Sappore, problém sú malé izby a strava

Štvorica našich chodcov, zverencov Mateja Spišiaka – Mária Katerinka Czaková, Miroslav Úradník, Matej Tóth, Michal Morvay – sa v sobotu už presunula do dejiska olympijských súťaží v Sappore. Na druhý deň si na severe Japonska, približne 800 km od Tokia, už aj zatrénovali.

„Na prípravu máme vyčlenený len 900-metrový okruh v okolí štadióna alebo 400 metrov po vonkajšej strane rýchlokorčuliarskeho oválu štadióna Makomanai Sekisui Heim Stadium, kde sa v roku 1972 uskutočnl otvárací i záverečný ceremoniál ceremoniál ZOH v Sappore,“ informoval zo Sappora Matej Tóth. „Škoda však, že na tréningy máme len tieto obmedzené možnosti, lebo v blízkom okolí je aj krásny parčík s vhodnými cestičkami.“

Organizátori Hier XXXII. olympiády a Medzinárodný olympijský výbor presunuli na jeseň 2019 súťaže maratóncov a chodcov z Tokia do Sappora z obáv pred veľkými horúčavami a vysokou vlhkosťou vzduchu, ktoré v lete sužujú japonskú metropolu. Klimatické podmienky na ostrove Hokkaido, kde je aj Sapporo, sú v tomto období priaznivejšie.

„Je to tu momentálne podobné ako v Tokiu. Teplotný rozdiel je iba jeden stupeň, pri pocitovej teplote je to o čosi lepšie – dva až tri stupne, avšak vlhkosť je zhruba rovnaká. Naozaj neviem, či  stálo za to presúvať chodecké súťaže z Tokia,“ podotkol Matej Tóth. „Na druhej strane je pravda, že na tréningu sme sa potili o niečo menej a bolo to o niečo znesiteľnejšie. Fyzicky som sa cítil výborne, všetko je v poriadku.“

Mateja však predsa len čosi trápi a trochu narúša jeho pohodu pred piatkovými pretekmi na 50 km, v ktorých bude obhajovať titul z Ria.

„Som trochu frustrovaný zo sapporských podmienok. Bývame dvaja v maličkej izbe bez skrine, strava je slabšia, servis sa nedá vôbec porovnať so štandardom v olympijskej dedine alebo s tým, čo sme mali v tréningovom kempe v Urajasu. Verím však, že vďaka fyzickej pohode sa mi postupne vráti aj mentálna,“ nádejal sa Matej Tóth.

FOTO SAZ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk