Bratislavský maratón v 14. ročníku s viacerými novinkami – štart už o 9.00 h

Prípravy na 14. ročník ČSOB Bratislava Marathon, druhý najväčší na Slovensku, sú už v plnom prúde. Organizátori spustili registráciu symbolicky 14. októbra 2018. Tentoraz bude účastníkov sprevádzať motto: „Nájdi v sebe víťaza.“

„Síce je ešte stále takmer šesť mesiacov do štartu, ale už teraz sa tešíme na ďalší ročník, pretože v príprave sme nezaháľali a pre bežcov sme pripravili viacero noviniek a benefitov. Veríme, že sa nám novinky osvedčia,“ nádejal sa riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon Jozef Pukalovič.

Dvanásť dní po spustení registrácie je prihlásených prvých 500 bežcov a každý deň pribúdajú ďalší. Štrnásty ročník ČSOB Bratislava Marathon sa uskutoční v prvý aprílový víkend budúceho roka(6. – 7. 4. 2019). Prvou vážnejšou novinkou je posun štartu nedeľnej časti podujatia (maratón, polmaratón, štafety) z doterajších 10.00 na 9.00 h. Organizátori tak vychádzajú v ústrety požiadavkám obyvateľov mesta a polície, aby dopravné obmedzenia spojené s podujatím boli v časovom rozpätí, keď ešte v meste nie je zvýšená premávka. Rovnako sa snažia vyjsť v ústrety bežcom, aby zvyšujúca sa teplota vzduchu ich čo najmenej oberala o sily.

„Som rád, že môžeme byť ako generálny partner už dvanásty raz pri tomto športovom podujatí a vidieť, ako sa rok čo rok zlepšuje. Množstvo rôznych disciplín robí toto podujatie dostupným naozaj pre všetkých, o čom svedčí aj rastúci záujem účastníkov. A práve to je náš cieľ – sprístupňovať šport a behanievšetkým,“ uviedol Daniel Kollár, generálny riaditeľ ČSOB.

Viacero noviniek a vylepšení 14. Ročníka ČSOB Bratislava Marathon sa týka práve účastníkov kráľovskej disciplíny podujatia – maratónu. Po úspešnej premiére v roku 2018 sa budú môcť maratónci pred vbehnutím do 2. kola opäť rozhodnúť, či pobežia celých 42,195 km, alebo svoje vystúpenie (najmä zo zdravotných dôvodov) skončia už v 1. kole a budú klasifikovaní v rámci polmaratónu.

Maratónci „nováčikovia“, pre ktorých bude ČSOB Bratislava Marathon 2019 premiérovým maratónskym podujatím, môžu požiadať organizátora o druhé štartové číslo, ktoré budú mať umiestnené na chrbte a bude potvrdzovať ich premiéru na kráľovskej bežeckej trati.

Organizátori špeciálne odmenia všatkých bežcov-maratóncov, ktorí absolvovali doterajších 13 ročníkov podujatia. „Vážime si priazeň našich verných účastníkov a ich pravidelná účasť je pre nás najlepší hnací motor. Všetci, čo v rokoch 2006 – 2018 dokončili každý maratón, získajú bezplatné štartovné. Maratónci, ktorí dokončili minimálne 10 ročníkov, môžu využiť zvýhodnené štartovné 25 eur, ktoré platí jednotne pri splnení podmienok do 15. 2. 2019,“ potvrdil výkonný riaditeľ podujatia Peter Pukalovič.

Po úspešnej premiére v roku 2018 sa v sobotu 6. 4. popoludní opäť uskutoční Senior Run & Walk alebo Beh dobrých ročníkov ako súčasť minimaratónu so štartom o 14.00 h. Ambasádorom Behu dobrých ročníkov bude aj v roku 2019 Ján Hazucha, víťaz svojej vekovej kategórie 75 až 79-ročných na nedávnom prestížnom maratóne v Chicagu.

V 14. ročníku ČSOB Bratislava Marathon budú mať bežci na výber deväť disciplín: maratón, polmaratón, maratónsku štafetu, polmaratónsku štafetu, desiatku, minimaratón na 4 km, detské behy a preteky lezúňov.

(JB)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk