Bezeková: Ak by niekto pred MS tvrdil, že budem deviata, len by som sa neveriacky zasmiala

Obe postúpili do semifinále, čím si splnil svoj cieľ. V ňom sa však ich účinkovanie na halových majstrovstvách sveta skončilo. Debutantka Alexandra Bezeková skončila celkovo deviata a už vďaka nej slovenská minivýprava splnila skromný cieľ – priviezť jedno umiestenie v prvej desiatke. Ivetu Putalovú v druhom štarte na svetovom šampionáte pod strechou klasifikovali na pätnástej priečke, v porovnaní s Portlandom 2016 klesla o deväť miest. Pravda, birminghamská konkurencia bola neporovnateľne silnejšia i početnejšia ako pred dvoma rokmi.

„Samozrejme, som spokojná, veď keby mi niekto pred šampionátom povedal, že budem deviata na svete, iba by som sa neveriacky zasmiala,“ hodnotila Alexandra Bezeková svoju premiéru na halových MS.

Hoci v semifinále bežala o 27 stotín pomalšie ako v rozbehu, s časom 53,05 vyslovila tiež spokojnosť. „Dosiahla som ho z najnevýhodnejšej prvej dráhy a navyše, už som mala v nohách jednu štvorstovku. Na tejto trati som nováčik, chýbajú mi ešte skúsenosti, aby som na úplne špičkovej úrovni zvládla dve štvorstovky v rozpätí len ôsmich hodín. V závere som toho mala dosť, na posledných 100 – 120 metroch mi už došli sily,“ priznala zverenka Rastislava Miška.

Bezekovej deviata priečka je solídna, najmä ak si uvedomíme, že do vlaňajška bola čistokrvná šprintérka. Štvrťke sa začala špeciálne venovať až na jeseň. Nikdy predtým na žiadnych MS, vonku ani v hale, neštartovala a hneď v premiére sa dostala do elitnej desiatky.

„Birminghamské umiestenie považujem za životný úspech, na majstrovstvách sveta je konkurencia neporovnateľne silnejšia ako na univerziáde,“ zdôraznila 25-ročná košická šprintérka, ktorá sa môže pochváliť aj 4.miestom v behu na 200 m z vlaňajšej Svetovej univerziády v Tchaj-peji.

Iveta Putalová neobhájila šiestu priečku z portlandského finále pred dvoma rokmi, ale základný cieľ – postúpiť do semifinále – splnila.

„Škoda len, že som neskončila o niečo lepšie v celkovom poradí. Viem, že dnes to na postup nebolo, no aj v konkurencii, ktorá bola omnoho početnejšia i kvalitnejšia ako v roku 2016, som mohla skončiť o dve-tri miesta lepšie,“ tvrdila zverenka Marcela Lopuchovského.

Na margo svojho semifinálového behu poznamenala: „Aj keď som v rozbehu ušetrila trochu síl, nestačilo to. Súperky boli rýchlejšie ako ja. Žiaľ, nezvládla som zbiehanie z dráh k obrubníku. Súperky ma podbehli, mala som sa veru zaradiť lepšie.“

Putalová v semifinále nepredviedla ani svoj povestný zdrvujúci záver a žiadnu zo súperiek nepredbehla. „Záver bol celkom dobrý, zabrala som, no nestačilo to, aby som sa na ne dotiahla. Rýchlostne na tom už nie som tak dobre ako kedysi, no aj takáto štvorstovka je dobrá východisková pozícia pre osemstovku, ktorej sa chcem v budúcnosti venovať,“ naznačila Putalová, ktorá onedlho oslávi tridsiatku, kam sa budú uberať jej kroky.

GABRIEL BOGDÁNYI

SLOVENKY V SEMIFINÁLE ŠTVORSTOVKY

1. SEMIFINÁLE: 5. Alexandra BEZEKOVÁ 53,05 (celkovo 9. miesto)

3. SEMIFINÁLE: 5. Iveta PUTALOVÁ 53,46 (celkovo 15. miesto)

Texty k foto:

Unavená Alexandra Bezeková v cieli semifinálovej štvorstovky.

Iveta Putalová bojuje s Češkou Vondrovou a írskou rekordérkou Healyovou.

PAVOL UHRIN, Birmingham

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk