Vo Viedni na mítingu seriálu Austrian Top Meeting triumfy Murcka, Bujnu a Škvarkovej

Slovenským reprezentantom Oliverovi Murckovi, Šimonovi Bujnovi a Stanislave Škvarkovej sa darilo na druhom mítingu seriálu Austrian Top Meeting s názvom Mid Summer Track Night 2020 vo Viedni. Všetci traja svoje disciplíny vyhrali.

Šimon Bujna (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) triumfoval v sólo behu na 400 m v nepriaznivom počasí časom 47,69 sekundy a s veľkým náskokom 1,70 sekundy pred Rakúšanom Herbstom (49,39). Aj vo svojej ôsmej štvorstovke v kariére, keď sa tejto disciplíne začal venovať až vlani, dosiahol čas pod 48 sekúnd.

Na to, že a bežalo v upršanom počasí a teplota klesla len na 15 stupňov Celzia, je to výborná tohtoročná premiéra na štvorstovke,“ komentoval Bujnovo vystúpenie tréner Radoslav Ivan.

Semifinalista Svetovej univerziády 2019 v Neapole však na viedenskom mítingu, podobne ako v stredu, keď v Bratislave finišoval na 300 m v treťom najlepšom slovenskom výkone histórie (33,25) za Volkom, veril v lepší výkon.

„Bežalo sa mi opäť fajn, aj v rozcvičke som sa cítil super a veril som si, preto s časom nie som spokojný. Žiaľ, dnešné podmienky v pretekoch mi naozaj veľmi nepriali. V daždi a v 15 stupňoch sa osobák bežať nedá… S trénerom sme smutní, že práve dnes sa tpočasie úplne pokazilo. Na druhej strane míting splnil úče a ostáva mi veriť, že v ďalších pretekoch to bude len a len lepšie,“ želá si Šimon Bujna, slovenská štvorstovkárska jednotka.

Čerstvá slovenská rekordérka Stanislava Škvarková zvíťazila v daždi v behu na 100 m prekážok časom 13,42 sekundy, keď o 6 stotín zdolala semifinalistku MS 2019 v Dauhe Rakúšanku Beate Schrottovú.

Dvadsaťštyriročná zverenka Michala Škvarku v banskobystrickej Dukle bola najrýchlejšia aj v rozbehu, vyhrala časom 13,39 o 8 stotín pred Schrottovou, , snúbenicou dvojnásobného olympijského víťaza a 4-násobného majstra sveta v trojskoku Christiana Taylora.

„Vzhľadom na podmienky – dážďa chlad – sú Stankine výkony adekvátne. Aj vlani bežala druhé preteky v Tampere v daždi, no vtedy za 13,60, takže posun je evidentný,“ komentoval manželkin výkon tréner Škvarka. „Keďže lialo, lialo a lialo, nedalo sa poriadne rozcvičiť, prekážkary absolvovali rozbeh i finále v daždi. V porovnaní s minulotýždňovým mítingom v Eisenstadte sa všetky, ktoré štartovali tam i vo Viedni, zhoršili. Míting, keďže sme mali znova možnosť bežať v kvalitnej konkurencii 10 prekážok naplno, splnil moje očakávanie.“

Stanislava Škvarková by mala absolvovať tretie preteky v sezóne opäť v Rakúsku, v pláne má ďalší míting seriálu Austrian Top Meeting 18. júla v Grazi.

Tretie slovenské prvenstvo pridal talentovaný šprintér Oliver Murcko z bratislavského Interu v behu na 200 m. Siedmy z OH mládeže 2018 v Buenos Aires sa ako jediný dostal pod hranicu 22 sekúnd a časom 21,84 si o desatinu zlepšil tohtosezónne maximum. Zverenec Štefana Bielika triumfoval s náskokom 18 stotín pred Rakúšanom Felixom Einramhofom (22,02).

GABRIEL BOGDÁNYI

Text k foto:

Slovenskí víťazi vo Viedni: Šimon Bujna, Stanislava Škvarková a Oliver Murcko (v strede s číslom 183).

FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk