Zomrel chodecký šampión Hartwig Gauder, v Osle chystajú alternatívu ku klasickej Diamantovej lige

● BERLÍN: Vo veku 65 rokov zomrel v stredu 22. apríla olympijský víťaz z Moskvy 1980, majster sveta 1987, majster Európy 1986 v chôdzi na 50 km a veľký súper česko-slovenských i slovenských chodcov Hartwig Gauder. Reprezentant bývalej NDR dostal infarkt. Chodec, ktorý sa v historickom bodovaní amerického magazínu Track and Field News nedávno tešil z prvenstva v chodeckej päťdesiatke na základe postavenia vo svetových rebríčkoch 1947 – 2019, mal od 90. rokov problémy so srdcom, v roku 1996 sa dokonca podrobil transplantácii. V tomto roku v januári mu zlyhali obličky, potreboval transplantáciu. Už sa jej však nedočkal. Česť jeho pamiatke!

● MONTE CARLO: Z atletického kalendára vypadli v dôsledku koroanvírusovej pandémie ďalšie dva mítingy prestížnej Diamantovej ligy – 7. júna v americkom Eugene a 13. júna v Paríži. Míting v Osle 11. júna oznámil, že sa pokúsi o alternatívne podujatie (s názvom The Impossible Games) za dodržania všetkých reštrikčných opatrení pre súťažiacich i divákov – malo by ísť o pokus Karstena Warholma o svetový rekord na 400 m prekážok a súboj Švéda Armanda Duplantisa a Francúza Renauda Lavillenieho v skoku o žrdi.

● TOKIO: Bývalý viceprezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Dick Pound vyhlásil, že OH v Tokiu sa môžu uskutočniť najneskôr v roku 2021, ďalší odklad vraj už nie je možný. „Japonci jasne povedali, že môžu posunúť hry o rok, ale určite nie o viac,“ uviedol Kanaďan v rozhovore pre televíziu CBC.

● KOLÍN NAD RÝNOM: Potvrdzujú sa obavy z nedávneho prieskumu organizácie Athletics Association, ktorej šéfuje americký trojskokan Christian Taylor, že v ére koronavírusovej pandémie by mohol dostať antidopingový boj trhliny. Nemecká tlačová agentúra DA s odvolaním sa na šéfa antidopingového laboratória v Kolíne nad Rýnom informovala, že sa v ňom uskutočnilo o 95 percent menej testov ako v predošlom roku.

● BRATISLAVA: Hoci vo svete sa takmer nešportuje, z času na čas sa objavia výnimky. V americkom Oreme v štáte Utah hodil švédsky diskár Niklas Arrhenius 60,28 m, na pretekoch v čínskom Š’-Ťia-Čangu dosiahla domáca medailistka z MSJ 2018 vo vrhu guľou Čang Lin-žu 17,58 m a v Ťi-nane skočil Li Siao-tung do diaľky 768 cm.

(GB)

FOTO WA/GETTY IMAGES

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk