Volko v Ostrave piaty, štvrťkári bez limitu, Baluch s osobným rekordom

Najlepší slovenský šprintér Ján Volko (Naša atletika) dosiahol na stredajšom halovom atletickom mítingu so strieborným štatútom WA Indoor Tour Silver “Czech Indoor Gala 2021” v Ostrave v behu na 60 m výkon 6,69 s v rozbehu i vo finále, v ktorom to halovému majstrovi Európy stačilo na 5. priečku za víťazným Britom Oliverom Brombym (6,65).  Volko zaostal za svojím víkendovým časom z Viedne o jednu stotinu sekundy. “Nebolo to vôbec dobré, zaspal som hneď na štarte a potom ako keby som nesťahoval. Celý beh nebol ideálny, hoci čas nie je katastrofálny. Jednoducho, nebol to môj deň,” sebakriticky skonštatoval pre RTVS Volko.
Dvojici Martin Kučera a Šimon Bujna sa na 400 m nepodarilo splniť limit na blížiace sa halové majstrovstvá Európy v poľskom meste Toruň. Prekážkarský špecialista Kučera (BK HNTN Bratislava) skončil v A-behu štvrtý za 47,67 s, čiže sedem stotín za limitom. Bujna (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) bol piaty v B-behu (47,81), o stotinu pomalší ako vo Viedni a 21 stotín za požadovaným výkonom.
Bronzový prekážkar na 400 m na MEJ 2019 Matej Baluch skončil tretí v rozbehu na 60 m prekážok mužov za 8,29 a na finále nenastúpil. Zverenec bratov Igora a Edmunda Kováčovcov sa však predstavil na 400 m, keď vyhral beh v rámci národného programu v osobnom rekorde 48,59.
Stanislava Švarková v rozbehu žien na 60 m prekážok dosiahla čas 8,23, vo finále si zlepšila sezónne maximum na 8,20 a skončila štvrtá. Limit na halové ME (8,25) splnila už vlani. “Sezónne maximum sa určite počíta a som zaň vďačná, aj keď to stále nie je to, na čo sa cítim a čo sme si predstavovali,” poznamenala v spravodajskej relácii RTVS Góly – body – sekundy zverenka trénera Michala Škvarku.

Iveta Putalová zabehla štyristovku za 54,44 a v B-behu obsadila 4. pozíciu. O najlepšie umiestnenie v Ostrave sa zo slovenských atlétov postarala Zuzana Ďurkechová, ktorá zvíťazila v ženskom trojskoku výkonom 12,62 m.

Z výsledkov Slovákov:
MUŽI
60 m – I. rozbeh: 1. Volko 6,69, finále: 5. Volko 6,69
60 m (národný program) – II. rozbeh: 2. Košík 6,92 – osobný rekord, finále: 2. Košík 6,93
200 m (národný program) – I. beh: 4. J. Benda 21,95, II. beh: 3. Opavský 22,52 – osobný rekord
400 m – A-beh: 4. Kučera 47,67, B-beh: 5. Bujna 47,81
400 m (národný program) – II. beh: 1. Baluch 48,59 – osobný rekord
60 m prek. (národný program) – I. rozbeh: 3. Baluch 8,29, finále: Baluch nenastúpil
trojskok (národný program): 4. Megela 14,09 – osobný rekord
ŽENY
60 m (národný program) – I. rozbeh: 5. Malatincová 8,00, finále: 8. Malatincová 8,02

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk