Výkonný výbor SAZ odobril návrh trénerskej komisie, ktorá na majstrovstvá sveta v horských behoch v rakúskom Innsbrucku (6. – 10. 6.) nominovala 12 slovenských reprezentantov. Lídrami výpravy zloženej zväčša zo skúsených bežcov budú ôsmy z vlaňajších MS v dlhom triale v thajskom Čiang Mai Peter Fraňo a Silvia Schwaiger, ktorá už má v zbierke umiestenia v TOP 10 na MS i ME v behu do vrchu.

Výkonný výbor SAZ odobril návrh trénerskej komisie, ktorá na majstrovstvá sveta v horských behoch v rakúskom Innsbrucku (6. – 10. 6.) nominovala 12 slovenských reprezentantov. Lídrami výpravy zloženej zväčša zo skúsených bežcov budú ôsmy z vlaňajších MS v dlhom triale v thajskom Čiang Mai Peter FraňoSilvia Schwaiger, ktorá už má v zbierke umiestenia v TOP 10 na MS i ME v behu do vrchu. V nominácii je aj 2-násobná olympionička v maratóne a bývalá juniorská majsterka sveta v behu do vrchu Katarína Pejpková (Berešová).

Nominácia SR na MS v horských behoch (6. – 10. 6., Innsbruck/Stubai)

ŽENY

Beh do vrchu (iba stúpanie): Silvia Schwaiger (Jogging klub Dubnica n/V.), Katarína Pejpková (TJ Obal servis Košice), Katarína Lovrantová (AK ZVP Lučatín).

Beh do vrchu (stúpanie aj klesanie): Silvia Schwaiger (Jogging klub Dubnica n/V.), Katarína Lovrantová (AK ZVP Lučatín).

Krátky trail (44,6 km): Vanda Jenejová (AK Mostáreň Brezno), Ivana Líšková (ŠKP Bratislava), Veronika Páleníková (ŠK ŠOG Nitra).

MUŽI

Krátky trail (44,6 km): Miroslav Hraško (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica), Pavol Orolín (AO Tatry Horný Smokovec), Matej Schieber (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica).

Dlhý trail  (85,6 km): Peter Fraňo (AK Mostáreň Brezno), Marián Priadka (AŠK Slávia Trnava).

JUNIORI

Beh do vrchu (stúpanie aj klesanie): Adam Krajč (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica)

REALIZAČNÝ TÍM

Vedúci výpravy: Pavol Kováč (aj tréner a delegát kongresu WMRA), tréner: Gabriel Valiska

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk