Volko v III. rozbehu na 60 m s ázijským šampiónom Taftianom a Čechom Záleským

Najrýchlejší Slovák Ján Volko už pozná svojich súperov v sobotnom rozbehu na 60 m na halových MS v Birminghame. Dvadsaťjedenročný šprintér BK HNTN Bratislava zakľakne do blokov v siedmej dráhe v III. rozbehu o 11.27 h SEČ. Do večerného semifinále (20.11 h SEČ) postúpia z každého zo siedmich rozbehov priamo prví traja, semifinálovú dvadsaťštvorku doplnia ešte ďalší traja s najlepšími časmi z rozbehov.

Zo sedmičky šprintérov vo Volkovom rozbehu má náš rekordér druhý najlepší tohtoročný výkon (6,57). Rýchlejší bol len tohtoročný ázijský šampión Hassan Taftian z Iránu, ktorý na kontinentálnom šampionáte v Teheráne zabehol 1. februára 60 m za 6,51. So slovenským rekordérom pobeží aj bronzový z lanských halových ME na 60 m v Belehrade Austin Hamilton zo Švédska, objav sezóny čech Dominik Záleský a tiež 33-ročný „veterán“ Emmanuel Callender z Trinidadu a Tobaga, strieborný v štafete na 4 x 100 m na OH v Pekingu 2008 v Londýne 2012 a tiež na svetovom šampionáte v Berlíne 2009.

„Minimálne si udržal formu, v akej sa predstavil na mítingu v Toruni, kde zabehol slovenský rekord. Jankove tréningové časy sú dokonca lepšie ako pred Toruňou, takže čisto teoreticky by mal šprintovať ešte o kúštik rýchlejšie ako 6,57,“ vraví na margo ambícií svojho zverenca Volkova trénerka Naďa Bendová. „Čo je však najdôležitejšie – je zdravý. teraz už len všetko závisí od jeho hlavy, ako zvládne ten jediný moment, štart, od ktorého sa odvíja, čo bude nasledovať. Ak odštartuje tak, ako si predstavujeme, postup do semifinále by nemal byť nedosiahnuteľný. A potom, ako ho poznám, sa už definitívne upokojí a bude to už o niečom inom.“

Rozbehy mužov na 60 m sa začínajú v sobotu o 11.15 h SEČ (v Birminghame je o hodinu menej), semifinále je v rovnaký deň o 20.11 a finále o 22.09 h SEČ.

GABRIEL BOGDÁNYI

VOLKO V ROZBEHOCH NA 60 METROV

3. ROZBEH (od 2. po 7. dráhu)

Dominik Záleský (ČR, os. rekord 6,61 – výkon v tomto roku6,61), Hassan Taftian (Irán, 6,51 – 6,51), Emmanuel Callender (Trin. a Tob., 6,65 – bez výkonu), Austin Hamilton (Švéd., 6,63 – 6,64), Sydney Siame (Zambia, 6,85 – 6,85), Ján VOLKO (SR, 6,57 – 6,57), Alvin Martin (Mikronéza, bez výkonu – bez výkonu)

Text k foto:

Ján Volko s trénerkou Naďou Bendovou pred odletom na halové MS do Birminghamu.

FOTO JÁN LUKY

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk