Viktória Forster na mítingu Meeting de l’Eure vo francúzskom Val-de-Reuil finišovala v I. rozbehu na 60 m 5. časom 7,56, v II. rozbehu na 60 m prekážok skončila 4. za 8,34. V oboch prípadoch ostala pred finálovými bránami.

Talentovaná Viktória Forster sa na mítingu Meeting de l’Eure vo francúzskom Val-de-Reuil, ktorý mal so strieborný štatút World Athletics Indoor Tour, predstavila až v dvoch disciplínach.

Najprv finišovala v I. rozbehu na 60 m 5. časom 7,56 sekundy, celkovo dosiahla ôsmy najlepší výkon a do 6-členného finále sa nekvalifikovala. Najrýchlejšie šprintovala Američanka Kayla Whiteová – 7,24. Finále vyhrala časom 7,13.

Pol hodinku po hladkej šesťdesiatke nastúpila 19-ročná breznianska rodáčka na II. rozbeh na 60 m prekážok, no ani v ňom jej šťastie neprialo. Skončila 4. za 8,34, na postup do finále jej chýbalo 6 stotín.

V rozbehoch v hale Jesseho Owensa dominovala Errandoneová zo Španielska (8,17 – vo finále 8,13) pred Britkou Marrsovou (8,19) a Nesteriucovou z Rumunska (8,19), Forster dosiahla 9. najlepší výkon.

“Nemôžem byť nespokojná, osobáky sa nebehajú každý deň,” komentovala Viktóriino účinkovanie trénerka Katarína Adlerová. “Tešíme sa z toho, že sa pomaly adaptuje vo svete dospeláckej atletiky. Už aj účasť na takomto mítingu nás posúva dopredu.”

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk