AKTUALIZÁCIA: Rektor TU v Košiciach udelil súhlas na zorganizovanie 1. kola liga na štadióne na Watsonovej ulici

AKTUALIZOVANÉ (5. mája o 15.00 h):

Úvodné kolo základnej časti slovenskej atletickej ligy 2021 naplánované na sobotu 15. mája v Košiciach sa s veľkou pravdepodobnosťou uskutoční. „Rektor Technickej univerzity v Košiciach, ktorá je vlastník štadióna na Watsonovej ulici, dal súhlas na zorganizovanie pretekov,“ informoval šéf športovo-technickej komisie a člen výkonného výboru SAZ Róbert Mittermayer. „Ostáva ešte získať súhlas Regionálneho úradu zdravotníctva, ale vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu a v súčasnosti platné opatrenia by to nemal byť problém.“

Podujatie, ktoré bude pre viacerých špičkových slovenských atlétov jednou z možností kvalifikovať sa na olympijské hry v Tokiu, sa začne oficiálne už v piatok 14. mája vloženými mládežníckymi súťažami.

„V mene SAZ a organizátorov z Akademiku TU Košice prosíme kluby a pretekárov, aby si antigénové testy na Covid-19 dali urobiť už v piatok, čím sa výrazne zjednoduší organizácia sobotného ligového kola,“ skonštatoval Róbert Mittermayer.

PÔVODNÁ SPRÁVA (2. mája o 21.28 h)

Bude alebo nie? Táto otázka sa v uplynulých dňoch vynárala v súvislosti s 1. kolom základnej časti atletickej ligy 2021 naplánovaným na sobotu 15. mája na štadióne Technickej univerzity v Košiciach čoraz častejšie. Na nedeľnom mimoriadnom on-line rokovaní vedenia Slovenského atletického zväzu (SAZ) sa rozhodlo, že definitíva, či sa najvyššia slovenská atletická tímová súťaž začne v riadnom termíne, padne v stredu 5. mája.

„Urobíme všetko pre to, aby sa úvodné kolo ligovej súťaže konalo 15. mája v Košiciach tak ako je v zväzovej termínovej listine,“ informoval šéf športovo-technickej komisie a člen výkonného výboru SAZ Róbert Mittermayer.

„Samozrejme, uskutočnilo by sa za dodržania v súčasnosti platných protipandemických opatrení. Pri takom počte atlétov ako štartuje v lige to nie je jednoduché, potrebujeme vyriešiť testovanie, ubytovanie i dopravu. Pokúsme sa však všetko zabezpečiť tak, aby boli preteky bezproblémové. Štadión TU je už v prevádzke a klub Akademik TU je pripravený ligu zorganizovať, o čom sme debatovali aj so šéfkou Východoslovenského atletického zväzu pani Silviou Hanusovou. Takisto aktívne komunikujeme s väčšinou družstiev prihlásených do súťaže.“

SAZ je pripravený aj na alternatívu, že sa z nejakého dôvodu 1. kolo AL 2021 v Košiciach nebude môcť konať. „Na mimoriadne situácie sa pamätá aj v súťažnom poriadku ligy, preto je možné úvodné kolo aj zrušiť. Potom by mala súťaž o jedno základné kolo menej a začala by sa až 5. júna v Trnave. „Veríme, že táto možnosť nenastane a začneme 15. mája v Košiciach. Definitíva padne – ako som už spomenul – v stredu 5. mája,“ zdôraznil Róbert Mittermayer.

V pôvodnej termínovke sú základné ligové kolá naplánované nasledovne: 15. 5. Košice (1. kolo), 5. 6. Trnava (2. kolo), 13. 6. Košice (3. kolo), 1. 9. Trnava (4. kolo), 15. 9. finále (Šamorín).

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk