Valné zhromaždenie zvolilo za novú členku výkonného výboru SAZ predsedníčku komisie mládeže Veroniku Ľašovú

Novou členkou výkonného výboru Slovenského atletického zväzu (SAZ) sa stala Veronika Ľašová, za ktorú na sobotnom valnom zhromaždení SAZ v Banskej Bystrici hlasovalo 59 delegátov, piati sa zdržali.

Bývalá vedúca oddelenia mládežníckej atletiky SAZ nahradila v exekutíve tragicky zosnulého Martina Illéša. V minulosti pôsobila aj ako koordinátorka Detskej atletiky a VV SAZ ju na aprílovom zasadnutí vymenoval za predsedníčku komisie mládeže.

Veronika Ľašová je bývalá popredná oštepárka, majsterka Slovenska 2012. V tejto disciplíne získala na domácich šampionátoch až sedem medailí, okrem spomenutého zlata ešte tri striebra (2013, 2014, 2015) a tri bronzy (2009, 2010, 2011). Jej osobný rekord 48,96 m z roku 2013 ju v historických slovenských tabuľkách radí na druhú priečku za rekordérku Evu Krajčoviechovú (53,07). Ľašová sa neskôr venovala dlhým behom a na majstrovstvách SR 2019 v maratóne v rámci Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach získala bronz v osobnom rekorde 2:56:49 h.

Veroniku Ľašovú, ktorá nemala v doplňujúcich voľbách do VV SAZ protikandidáta, navrhli  ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica, Západoslovenský atletický zväz, AK AŠK Slávia Trnava a 1. Atletický klub Humenné.

„Môj hlavný impulz, aby som kandidovala, bol fakt, že ak budem ako predsedkyňa komisie mládeže vo výkonnom výbore, budem môcť lepšie a efektívnejšie riešiť celú mládežnícku problematiku vrátane rôznych projektov a financovania,“ zdôraznila Veronika Ľašová. „Moja ambícia je pokračovať v rozbehnutých mládežníckych projektoch, rozvíjať koncepciu mládeže a nadviazať na niekoľkoročnú neoceniteľnú prácu Martina Illeša na poste predsedu komisie mládeže a člena výkonného výboru. Chcem urobiť všetko pre to, aby sme nielen pritiahli, ale čo najdlhšie aj udržali mlaď na atletických štadiónoch. Musíme jej vytvárať vhodné podmienky a podporovať ju v najvyššej možnej miere. Myslím si, že podpora mládeže by mala patriť medzi priority SAZ a o to sa budem snažiť vo výkonnom výbore.“

Na valnom zhromaždení SAZ v Banskej Bystrici sa zúčastnilo 66 z 86 delegátov s hlasom rozhodujúcim. Okrem voľby nového člena VV schválilo VZ aj nové logo SAZ z dielne známeho grafika a dizajnéra Petra Bučeka ml. (Vladimír Gubrický, generálny sekretár SAZ: „Už sme ho od minulého roka postupne zavádzali, od dnešného dňa je však oficiálne…“), zmeny v rozsahu súťaženia a aj klasickú agendu ako výročnú správu prezidenta SAZ Petra Korčoka za rok 2021 i ďalšie správy – o hospodárení, o činnosti kontrolóra, o reprezentácii a podobne. Delegáti schválili aj rozpočtový zámer na rok 2022.

Hosť VZ SAZ, čestný prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) František Chmelár, spolu s prezidentom SAZ a viceprezidentom SOŠV Petrom Korčokom na valnom zhromaždení odovzdali ocenenia SOŠV za rok 2020, ktoré SAZ navrhol nasledovným osobnostiam z atletického hnutia:

BRONZOVÝ ODZNAK SOŠV (udeľuje sa za dlhodobú prácu a prínos pre rozvoj olympijského a športového hnutia)

Naďa Bendová

Jozef Hanušovský

Róbert Kresťanko

Roman Benčík

MEDAILA SOŠV (udeľuje sa úspešným účastníkom olympijských hier)

Libor Charfreitag ml.

Jozef Kucej

Ján Záhončík

ČESTNÉ UZNANIE SOŠV (udeľuje sa za dlhodobú aktivitu v športe)

Štefan Straňovský

Peter Straňovský

Štefan Mereš

Kamil Nosian

Vladislav Vovčko

Alexander Beskrovnyj

Vladimír Handl

Kazimír Hunčík

Ladislav Potočný

Peter Korčok potom ešte ocenil „Poďakovaním SAZ“ Františka Chmelára za jeho podporu atletiky v čase, keď bol prezident SOV, a za dlhoročnú prácu v prospech slovenského športu.

VÝKONNÝ VÝBOR SAZ (2022 – 2024)

prezident: Peter Korčok

viceprezident: Ladislav Asványi

členovia: Silvia Hanusová, Veronika Ľašová, Peter Filo, Martin Pupiš, Róbert Mittermayer, Zoran Kollarovič, Matej Tóth (za komisiu športovcov SAZ), Anna Kirnová (z titulu funkcie v rade EA)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk