EA dala Ivete Putalovej zelenú na 400 m, vytrvalkyňu Hazuchovú na halové ME, žiaľ, nevybrali

Slovensko bude na 36. halových ME v atletike v Toruni (4. – 7. marca 2021) reprezentovať napokon 7 pretekárov, 4 muži a 3 ženy. Európska atletika (EA) totiž z dvojice žien bez limitu akceptovala len prihlášku skúsenej štvorstovkárky Ivety Putalovej, ktorá bola prihlásená aj na 800 m.

“Vzhľadom na počet štartujúcich sme nemohli akceptovať účasť Lízy Hazuchovej v behu na 3000 metrov,” informovala sekretariát SAZ manažérka EA pre súťaže Sandrine Glacierová.

“Nečakala som to,” priznala Iveta Putalová v reakcii na to, že bude môcť na šampionáte štartovať. “Skôr som si myslela, že vyberú Lízu.”

“Veril som, že to vyjde. Škoda! Líza však má ešte všetko pred sebou,” poznamenal Marek Vojník, sklamaný kouč slovenskej juniorskej rekordérky na 3000 m v hale a 5000 m vonku, ktorá sa minulú nedeľu na slovenskom šampionáte v bratislavskom Eláne zlepšila na 3000 m na 9:26,76 min a utvorila rekord šampionátu. V sólobehu zaostala za slovenským rekordom 9:19,17 min Ľudmily Melicherovej z roku 1985 len o 7,59 sekundy.

SAZ pri nominácii Putalovej a Hazuchovej využil pravidlo, že každá národná federácia môže nominovať do každej individuálnej disciplíny aj atléta/atlétku bez limitu, avšak účasť je podmienená počtom prihlásených pretekárov a je na rozhodnutí technického delegáta halových ME, či takúto prihlášku akceptuje.

Slovensko na HME 2021 v Toruni:

Limitári:

Ján Volko (60 m, Naša atletika Bratislava)

Tomáš Matuščák (60 m, 1. AK Humenné)

Šimon Bujna (400 m, ŠK Dukla o. z. B. Bystrica)

Martin Kučera (400 m, BK HNTN Bratislava)

Monika Weigertová (60 m, Slávia UK Bratislava)

Stanislava Škvarková (60 m prek., ŠK Dukla o. z. B. Bystrica)

Bez limitu:

Iveta Putalová (400 m, ŠK Dukla o. z. B. Bystrica)

Tréneri: Naďa Bendová, Radoslav Ivan (aj ako vedúci výpravy), Michal Škvarka

FOTO JÁN LUKY

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk