V halovej sezóne 2020 sa najviac darilo ŠK ŠOG Nitra, Našej atletike Bratislava a Slávii STU Bratislava

● BRATISLAVA: Najúspešnejším klubom podľa bodovania (1. – 8. miesto) na slovenských halových šampionátoch v roku 2020 je ŠK ŠOG Nitra so ziskom 378,5 bodu a medailovou bilanciou 16 – 9 – 13 pred Našou atletikou Bratislava s 336 bodmi (13 – 8 – 11) a Sláviou STU Bratislava, ktorá nazbierala 264 bodov (9 – 3 – 7). Elitnú desiatku tvoria ešte banskobystrická Dukla (256 b., 8 – 11 – 6), Slávia ŠŠ Trenčín (241 b., 8 – 3 – 11), Slávia TU Košice (209 b., 6 – 6 – 5), AC Stavbár Nitra (178 b., 5 – 6 – 6), AŠK Slávia Trnava (162 b., 3 – 7 – 3), AC Nové Zámky (150 b., 1 – 8 – 3) a BCF Dukla Banská Bystrica (117 b., 2 – 4 – 2). Aspoň jeden bodík získalo 68 klubov, 55 z nich sa tešilo minimálne z jednej medaily. KOnečné poradie všetkých klubov nájdete na tomto linku:

HALA Body 2020

● PARÍŽ: Bývalý svetový rekordér a olympijský víťaz v skoku o žrdi 2012 Renaud Lavillenie už vie, čomu sa bude venovať po skončení atletickej kariéry. Tridsaťštyriročný Francúz chce súťažne jazdiť na motocykloch, jeho sen je zúčastniť sa na Rely Dakar. Lavillenie v roku 2013 štartoval v súťaži motocyklov na pretekoch „24 hodín Le Mans“, skončil na 25. mieste.

„V atletike končíte kariéru vo veku 35 – 38 rokov, no v motoristickom športe vtedy vlastne len poriadne začínate,“ povedal Lavillenie v rozhovore pre OlympicChannel. „Keď skončím so skokom o žrdi, rád by som si aspoň jednu sezónu zajazdil v seriáli motocyklových MS, a je jedno, či v rýchlostných súťažiach alebo vytrvalostných. Víťaziť asi nebudem, ale robil by som to pre svoje potešenie. Jazda na motocykli je adrenalín. Keď ju raz ochutnáte, nebudete sa jej nikdy chcieť vzdať.“ Lavillenie má veľa dobrých priateľov medzi motocyklovými jazdcami, výborne si rozumie napríklad s päťnásobným víťazom Relay Dakar v súťaži motocyklov Cyrilom Despresom.

BERLÍN: Organizátori 47. ročníka prestížneho Berlínskeho maratónu, ktorý sa mal uskutočniť 27. 9. 2020, preteky odložili na ný termín. Dôvodom je opatrenie nemeckej vlády, ktorá až do 24. Októbra zakázala masové podujatia s účasťou viac ako 5000 ľudí. Organizátori momentálne zvažujú, či podujatie usporiadať ešte v inom termíne v tomto roku, alebo ho presunú na rok 2021. Berlínsky maratón je v posledných rokoch najkvalitnejší na svete, celkovo sa na ňom zrodilo 11 svetových rekordov (8 mužských a 3 ženské).

TOKIO: Medzi Medzinárodným olympijským výborom (MOV) a organizátormi OH v Tokiu sa rozhorel spor. Japonskú vládu totiž podráždilo vyhlásenie MOV, že premiér Šinzó Abe vraj súhlasil s tým, že krajina pokryje všetky zvýšené náklady súvisiace s preložením tokijských hier na rok 2021. Sekretár japonského vládneho kabinetu Jošihide Suga vyjadrenie MOV zverejnené na jeho internetovej stránke odmietol: „Nie je pravda, že došlo k dohode o uhradení zvýšených nákladov japonskou stranou.“ MOV na žiadosť tokijských organizátorov odstránil konfliktnú informáciu zo svojho webu. Podľa tlačovej agentúry Kjodo News predstavujú dodatočné náklady na OH 2020 približne 2,8 miliardy eur.

 (GB) 

Text k foto:

Zo 16 titulov pre ŠK ŠOG Nitra sa na takmer tretine (piatich) podieľala talentovaná šprintérka Viktória Forster.

FOTO JÁN LUKY

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk