Pätnásty ročník Laboreckej desiatky sa v tomto roku neuskutoční, v Strážskom sa bude behať až v roku 2021

Jubilejný pätnásty ročník Laboreckej desiatky v Strážskom, ktorý bol druhým podujatím Bežeckého pohára SAZ a mal sa uskutočniť v sobotu 14. marca 2020, organizátori z BK MBO Strážske v tomto roku už neusporiadajú.

„Po predstavení štyroch fáz návratu do bežného života, v ktorom je organizácia športových podujatí až v poslednej, je nám nad slnko jasné, že Tohtoročná Laborecká desiatka nebude ani v náhradnom termíne 23. mája 2020. Existovala by možnosť urobiť preteky v jesennom termíne, ale termínovka je už teraz nesmierne nabitá a bolo by veľmi ťažké nájsť voľný víkend. Preto sme sa rozhodli, podobne ako aj iné bežecké podujatia, preložiť 15. ročník Laboreckej desiatky na ďalší rok, na 13. marca 2021,“ informoval riaditeľ pretekov Vladislav Lipovský.

Už uhradené štartovné sa presúva na budúci rok. Tí, ktorí sa ešte neprihlásili a budú mať záujem o štart, budú tak môcť učiniť v novembri, keď spustíme on-line registráciu.

„Ďakujeme za zaradenie do seriálu Bežeckého pohára SAZ a verím, že v ňom nebudeme chýbať ani o rok. Dúfajme, že čoskoro sa vrátime do bežného a stretneme sa na nejakom bežeckom podujatí. Spolu to zvládneme,” odkázal všetkým Vladislav Lipovský, niekdajší výborný maratónec s osobným maximom pod 2:20 h.

(GB)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk