V derniére juniorského EP klubov aj chlapci ŠK ŠOG Nitra a dievčatá Slávie ŠG Trenčín

V sobotných súbojoch v B-kategórii juniorského Európskeho pohára klubov v portugalskej Leirii budú slovenské farby reprezentovať už tradične chlapci ŠK ŠOG Nitra a prvý raz dievčatá zo Slávie ŠG Trenčín. Oba kluby si účasť vybojovali triumfom na slovenskom šampionáte družstiev v roku 2018.

Nitrania sa v Európskom pohári predstavia už neuveriteľný sedemnásty raz, pričom majú aj skúsenosť zo štartu v elitnej A-kategórii. Vlani sa im, žiaľ, nedarilo, skončili v „béčku“ na 8. mieste. V individuálnych disciplínach sa na „medailové“ pozície dostali Matúš Opavský (3. na 200 m) a Dominik Fronc, druhý v skoku o žrdi. Ten je v nominácii ŠK ŠOG aj tentoraz.

Súpermi chlapcov ŠK ŠOG Nitra budú v Leirii tímy Škoda Plzeň (ČR), Pyrintö Tampere (Fín.), Haute Bretagne Athlétisme (Fr.), SAKA (Gréc.), AC Leevale (Ír.), Hanegev Athletics Izr.) a PAC Rotterdam (Hol.).

„Na Európsky pohár klubov cestujeme so skromnými ambíciami, účasť berieme čiastočne aj ako odmenu pre našich pretekárov za ich výkony v dlhej a náročnej sezóne,“ skonštatoval predseda ŠK ŠOG Nitra Milan Giraltoš. „Zabezpečiť štart na tomto podujatí nie je jednoduché, my sme vyskladali financie z viacerých zdrojov. Preto patrí poďakovanie vedeniu SAZ, mestu Nitra a vedeniu Strednej športovej školy v Nitre.“

Na svoju veľkú premiéru na európskej scéne sa chystajú Trenčianky. Do Leirie odišli v silnej zostave, v ktorej nechýbajú napríklad slovenská dorastenecká rekordérka na 2000 m prekážok Lucia Šišoláková, účastníčka OH mládeže 2018 v guli Michaela Vrecková, oštepárske sestry Petra a Júlia Hanuliakové, šprintérka Monika Ondrejková či skokanka Silvia Kaliašová.

Slávia ŠG Trenčín bude v B-kategórii EP klubov súperiť s AKS Ülikooli Tartu (Est.), Pyrintö Tampere (Fín.), Haute Bretagne Athlétisme (Fr.), LG Nord Berlín (Nem.), AC Craughwell (Ír.), CA Atletica Studentesca (Tal.) a Sporting Clube de Portugal (Portug.).

Vyzerá to však tak, že slovenské tímy sa v EP juniorských klubov predstavia naposledy. Európska atletika (EA) totiž rozhodla o zrušení tejto tradičnej súťaže najlepších juniorských kontinentálnych klubov.

„Toto rozhodnutie nás mrzí, EP bol pre nás a určite aj pre ďalšie slovenské kluby ideálna motivácia zapojiť sa do súťaží družstiev dorastu a uspieť v nich,“ pripomenul šéftréner ŠK ŠOG Nitra Martin Illéš. „V kategórii chlapcov sme zvíťazili doma 17-krát nepretržite a vždy sme hrdo reprezentovali klub, mesto Nitra a slovenskú atletiku na európskej scéne. Verím že vedenie EA nájde nejaký iný model klubových súťaži na európskej úrovni, ktorý bude pre kluby i organizátorov zaujímavý. Podľa posledných informácií, ktoré máme, to však vyzerá tak, že EP juniorských klubov definitívne zanikne.“

Celodenné súboje v B-kategórii EP klubov v Leirii sa začnú v sobotu 21. septembra o 10.00 h miestneho času (11.00 h SELČ) a potrvajú do 19.10 h (20.10 h SELČ).

(GB)

Texty k foto:

Oporou tímu junioriek Slávie ŠG Trenčín v EP by mala byť aj Lucia Šišoláková.

FOTO SOŠV/ANDREJ GALICA

Takto sa tešili dorastenci ŠK ŠOG Nitra vlani z trimufu na M-SR družstiev dorastu, ktorý ich oprávňuje štartovať v EP juniorských klubov 2019.

FOTO ARCHÍV

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk