V Čadci otvorili nový atletický štadión, výstavba sa realizovala v rámci projektu SAZ

Nový atletický štadión so syntetickým povrchom na ovále aj v takmer všetkých sektoroch pre technické disciplíny majú už aj v Čadci. Po Kysuckom Novom Meste, kde majú štvordráhový už niekoľko rokov, pribudol v regióne šesťdráhový ovál s rovnakým počtom dráh na rovinke. Je to Martine, Žiari nad Hronom, Dubnici nad Váhom a po Kysuckom Novom Meste ďalší úspešne dokončený štadión z projektu SAZ, ktorý inicioval výstavbu a rekonštrukciu viac ako dvoch desiatok atletických stánkov a získal naň štátnu dotáciu 5 miliónov eur.

Na modernizácii čadčianskeho štadióna sa SAZ podieľal sumou 250-tisíc eur, zvyšok hradilo mesto Čadca. Na slávnostnom otvorení – žiaľ, vzhľadom na pandemickú situáciu na Kysuciach nie v plánovanom formáte – sa zúčastnil primátor Čadce Milan Gura a aj prezident SAZ Peter Korčok.

Nechýbal ani čadčiansky rodák, bývalý výborný prekážkar na 110 m (slovenský rekordér a účastník ME 1962), bývalý dlhoročný veliteľ Dukly a člen Siene slávy slovenskej atletiky Ivan Čierny.

Výstavba či rekonštrukcia štadiónov pokračuje v Žiline, Humennom, Spišskej Novej Vsi, Považskej Bystrici, Banskej Štiavnici, Krupine, Dolnom Kubíne a Moldave nad Bodvou. Odovzdané stavenisko je v Piešťanoch a Liptovskom Mikuláši. Verejné obstarávanie sa robí v Nitre, Nových Zámkoch a Lučenci. V Košiciach je v štádiu prípravy projektová dokumentácia a verejné obstarávanie, v Banskej Bystrici je príprava prevzatia staveniska.

Vo Zvolene nastalo prehodnotenie realizácie projektu zo strany mesta, vo Svite zatiaľ nie je zaistené spolufinancovanie a v Malackách bolo zrušené verejné obstarávanie. Viacerí realizátori požiadali SAZ o pomoc s financovaním, refundáciou nákladov či presunom zmluvných termínov z roku 2021 do roku 2022.

FOTO SAZ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk