V areáli Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici oficiálne otvorili zmodernzovaný atletický štadión so 400-metrovým oválom s 8 dráhami a všetkými potrebnými sektormi na technické disciplíny. Na slávnostnom odovzdaní moderného stánku sa zúčastnili rektor UMB Vladimír Hiadlovský i prezident SAZ Peter Korčok.

V areáli Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici oficiálne otvorili zmodernizovaný atletický štadión so 400-metrovým oválom s 8 dráhami a všetkými potrebnými sektormi na technické disciplíny. Na slávnostnom odovzdaní moderného stánku sa zúčastnili rektor UMB Vladimír Hiadlovský i prezident Slovenského atletického zväzu (SAZ) Peter Korčok.

Symbolickú pásku prestrihli i dekan FF UMB Martin Schmidt, banskobystrický primátor Ján Nosko a za zhotoviteľa Pavel Müller zo spoločnosti STRABAG. Po slávnostnom otvorení v krásnom jesennom počasí si na novom tartane symbolicky zabehli jeden 400-metrový okruh rektor Vladimír Hiadlovský s primátorom Noskom v spoločnosti študentov UMB.

Súčasťou tohto krásneho športového areálu bude i malá mobilná tribúnka pre 102 ľudí, na ktorú poskytol financie Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) z projektu modernizácie športovej infraštruktúry. Z rovnakých zdrojov financoval SOŠV na štadióne UMB i nákup doskočiska pre skok o žrdi. Celková hodnota investície (tribúnka a doskočisko) bola 40 929 eur.

Dovybavenie štadióna súvisí s faktom, že práve toto moderné športovisko UMB v Banskej Bystrici bude počas atletických ME 2024 do 18 rokov slúžiť ako tréningový štadión pre účastníkov tohto mládežníckeho kontinentálneho šampionátu.

(GB)

FOTO SAZ (mp)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk