V 3. kole ligy triumf mužov AC Stavbár Nitra a žien Spartaka Dubnica, Bujna prekvapil na 400 m

Tretie kolo slovenskej atletickej ligy v Dubnici nad Váhom vyhrali lanskí šampióni. Muži AC Stavbár Nitra nazbierali 173 bodov a v dueli o celkovú prvú priečku po troch kolách zdolali o 5 bodov ŠK ŠOG Nitra. Tretí v 3. kole skončili atléti Slávie UK Bratislava. Bodovalo len 6 tímov, keďže domáci Spartak nemal dostatočný počet pretekárov.

Líderky súťaže žien, atlétky ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica, skončili v Dubnici až štvrté a prišli o celkovú vedúcu pozíciu, na ktorú sa pretlačili dievčatá z ŠK ŠOG Nitra. V 3. kole obsadili 2. miesto so 109 bodmi za domácimi pretekárkami a obhajkyňami titulu z AK Spartak Dubnica nad Váhom (158 bodov).

Z individuálnych výkonov zaujalo kladivo 75,20 m v podaní piateho z riodejaneirskej olympiády Marcela Lomnického a tiež úspešná premiéra berlínskeho limitára na 200 m Šimona Bujnu na dvojnásobnej trati. Zverenec Dany Horskej vyhral v slovenskom výkone roka 47,27 sekundy, jasne zdolal dovtedajšieho lídra Denisa Danáča (47,84) a zaradil sa na 14. miesto v slovenských historických tabuľkách na 400 m pod holým nebom.

Pekný duel predviedli žrdkári: Ján Zmoray utvoril slovenský výkon roka 520 cm a Tomáš Krajňák prekonal 510 cm. Na stovke dominoval nádejný junior Máté Kišš, ktorý aj v miernom protivetre dosiahol 10,71 sekundy.

V kladive žien nevyšla snaha Nikoly Lomnickej o splnenie limitu 69,00 m na ME v Berlíne. Hodila výrazne menej – len 63,90 m. V mužskej výške dominovali už istí účastníci európskeho šampionátu, no Matúš Bubeník (217) aj Lukáš Beer (213) by na svojom konte videli radšej kvalitnejšie výkony.

Štvorstovkárky Alexandra BezekováIveta Putalová si testovali rýchlosť na stovke (11,69, resp. 12,12), v dueli o miesto v štafete na 4 x 400 m na ME vyhrala Daniela Ledecká (55,07) pred Alexandrou Štukovou (55,23) a Andreou Urbanovou (56,16). Beh mužov na 1500 m, ktorý bol ako Memoriál Zdeňka Hrbáčka, legendy dubnickej atletiky, vyhral Jozef Repčík časom 3:56,70 min.

Štvrté, záverečné základné kolo ligy, sa uskutoční až po majstrovstvách Európy v Berlíne, bude 18. augusta v Trnave.

(GB)

FAKTY Z DUBNICE

MUŽI

100 m (-0,7 m/s): 1. Kišš (Slávia TU Košice) 10,71, 2. Danáč (AC Stavbár Nitra) 10,88, 3. Fendek (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 11,10

400 m: 1. Bujna (Slávia UK Bratislava) 47,27 – slovenský výkon roka, 2. De Danáč 47,84, 3. Ma. Talán (AC Stavbár Nitra)  48,95

1500 m (Memoriál Z. Hrbáčka): 1. Repčík (ŠK ŠOG Nitra) 3:56,70, 2. Jablokov 3:58,09, 3. Lendvorský (obaja Slávia UK Bratislava) 4:02,89

5000 m: 1. Ďurec (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 15:11,01, 2. P. Kováč (Slávia STU Bratislava) 16:06,38, 3. (mimo bodovania) Jakub Kopiar (AC Malacky) 16:10,66

3000 m prek.: 1. Valachovič (AC Stavbár Nitra) 9:52,61, 2. Kompas (ŠK ŠOG Nitra) 10:00,48, 3. (mimo bodovania) Ondrovič (AC Malacky) 10:15,33

110 m prek.: 1. Pokorný (ČR/Slávia STU Bratislava) 14,68, 2. M. Juránek (ČR/AC Stavbár Nitra) 14,74, 3. Drozda (Slávia UK Bratislava) 14,99

výška: 1. Bubeník (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 217, 2. Beer 213, 3. T. Zeman (obaja AC Stavbár Nitra) 207

žrď: 1. Zmoray (AC Stavbár Nitra) 520 – slovenský výkon roka, 2. Krajňák (ŠK ŠOG Nitra) 510, 3. Daňko (mimo bodovania) (Akademik TU Košice) 420

trojskok: 1. Šuba 14,32, 2. Turcsányi (obaja AC Stavbár Nitra) 13,86, 3. Jelínek (Slávia TU Košice) 12,68

guľa: 1. Löbb (ŠK ŠOG Nitra) 15,53, 2. S. Kováč (AC Stavbár Nitra) 15,34, 3. Broš (ŠK ŠOG Nitra) 14,96

disk: 1. (mimo bodovania) Shamshuddin (Malajzia) 55,28, 2. Gondor (Slávia UK Braztislava) 50,42, 3. Broš (ŠK ŠOG Nitra) 43,76

kladivo: 1. Lomnický (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 75,20, 2. (mimo bodovania) Koukal ml. (AK Spartak Dubnica) 55,29, 3. Da. Danáč (AC Stavbár Nitra) 50,66

5000 m chôdza: 1. Rízek (Slávia TU Košice) 21:31,99, 2. Kubiš (mimo bodovania) (AK Spartak Dubnica) 22:39,63, 3. Kováč (ŠK ŠOG Nitra) 22:59,88

4 x 100 m: 1. (mimo bodovania) Maďarsko 40,60, 2. ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 42,33, 3. AC Stavbár Nitra 43,26

Poradie v 3. kole: 1. AC Stavbár Nitra 173, 2. ŠK ŠOG Nitra 168, 3. Slávia UK Bratislava 110, 4. ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica 79, 5. Slávia TU Košice 67, 6. Slávia STU Bratislava 43, AK Spartak Dubnica 0 (nemal dostatočný počet pretekárov).

Poradie po 3. kole: 1. AC Stavbár Nitra 20 (470,5), 2. ŠK ŠOG Nitra 19 (510,5), 3. Slávia UK Bratislava 15 (366), 4. ŠK Dukla o. z. B. Bystrica 12 (310,5), 5. Slávia STU Bratislava 8 (212), 6. Slávia TU Košice 7 (192,5), 7. AK Spartak Dubnica 2 (34).

ŽENY

100 m: 1. Bezeková (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 11,69, 2. Weigertová (Slávia UK Bratislava) 12,02, 3. Putalová (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 12,12

400 m: 1. Ledecká (ŠK ŠOG Nitra) 55,07, 2. Štuková (Slávia UK Bratislava) 55,23, 3. Urbanová (AK Spartak Dubnica) 56,13

1500 m: 1. Keszeghová (Slávia STU Bratislava) 4:38,11, 2. Maníková 4:40,72, 3. Šamudovská (obe AK Spartak Dubnica) 4:42,42

5000 m: 1. (mimo bodovania) Dušková (Inter Bratislava) 17:52,81, 2. Maníková (AK Spartak Dubnica) 17:58,39, 3. (mimo bodovania) Valová (Zdravie v pohybe Lučatín) 18:02,66

3000 m prek.: 1. (mimo bodovania) Švejdová (AC Malacky) 12:09,68, 2. Mydlíková (ŠK ŠOG Nitra) 12:26,12, 3. Brisudová (Slávia ŠG Trenčín) 13:30,52

100 m prek.: 1. Takácsová (ŠK ŠOG Nitra) 15,07, 2. Gyomraiová (TJ Tatran Sp. Nová Ves) 16,22, 3. Luptáková (ŠK ŠOG Nitra) 16,29

výška: 1. Dunajská (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 179, 2. Zavilinská (ŠK ŠOG Nitra) 179, 3. Michlíková (Slávia UK Bratislava) 160

žrď: 1. Strýčková (ČR/Slávia UK Bratislava) 340, 2. Ošková (TJ Tatran Sp. Nová Ves) 330, 3. Zhřívalová (ČR/Slávia UK Bratislava) 320

trojskok: 1. Ďurkechová (AK Spartak Dubnica) 12,48, 2. Klímová (obe AK Spartak Dubnica) 12,12, 3. Kaliašová (Slávia ŠG Trenčín) 11,80

guľa: 1. Krištofičová (Slávia UK Bratislava) 13,83, 2. Slošárová (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 13,68, 3. K. Čaklošová (AK Spartak Dubnica) 11,73

disk: 1. Krištofičová (Slávia UK Bratislava) 45,92, 2. (mimo bodovania) Choová (Malajzia) 41,03, 3. Jakubcová (ŠK ŠOG Nitra) 41,02

kladivo: 1. Lomnická 63,90, 2. Kaňuchová (obe ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 62,85, 3. K. Čaklošová (AK Spartak Dubnica) 47,73

5000 m chôdza: 1. Hornáková (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 24:56,73, 2. Buzalová 25:12,49, 3. Žárska (obe AK Spartak Dubnica) 25:31,70

4 x 100 m: 1. AK Spartak Dubnica 50,14, 2. Slávia UK Bratislava 50,64, 3. TJ Tatran Sp. Nová Ves 51,50

vložené preteky – 4 x 400 m: 1. Slovensko “A” (Putalová, Štuková, Ledecká, Bezeková) 3:33,98, 2. Maďarsko (Molnárová, Nádaházyová, Kériová, Mátóová) 3:35,74, 3. Slovensko “B” (Švecová, Šamudovská, Zápotočná, Urbanová) 3:50,18

Poradie v 3. kole: 1. AK Spartak Dubnica 158, 2. ŠK ŠOG Nitra 109, 3. Slávia UK Bratislava 104, 4. ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica 94, 5. TJ Tatran Sp. Nová Ves 73, 6. Slávia ŠG Trenčín 46, 7. Slávia STU Bratislava 34.

Poradie po 3. kole: ŠK ŠOG Nitra 19 (431,5), 2. ŠK Dukla o. z. B. Bystrica 17 (444,5), 3. AK Spartak Dubnica 16 (385), 4. Slávia UK Bratislava 12 (286), 5. Tatran Spišská Nová Ves 8 (212), 6. Slávia STU Bratislava 8 (205), 7. Slávia ŠG Trenčín 4 (145).

Texty k foto:

Šimon Bujna zaujal kvalitnou štvorstovkou za 47,27 sekundy.

FOTO SITA/MARTIN HAVRAN

Žrdkár Ján Zmoray utvoril slovenský výkon roka 520 cm.

FOTO SITA/PETER RUSKO

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk