V 3. kole ligy opäť nitrianske triumfy, rýchly trojskokan Veszelka 10,67 na 100 m

Tretie ligové kolo v Košiciach vyhrali obhajcovia titulu muži AC Stavbár Nitra a ženy ŠK ŠOG Nitra. Oba tímy suverénne vedú súťaž s 21, resp. 24 hlavnými bodmi pred záverečným kolom základnej časti v nedeľu 25. augusta v Trnave.

Nitrania triumfovali v 3. kole pred ŠK ŠOG Nitra a banskobystrickou Duklou, Nitrianky až o 63 bodov predstihli obhajkyne titulu zo ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica, tretí skončil dubnický Spartak .

Z individuálnych výkonov zaujali napríklad na stovke víťazstvá a osobné rekordy nešpecialistov. Trojskokan Tomáš Veszelka, finalista ME 2018 a HME 2019 sa na štadióne košickej TU zlepšil z 10,85 v roku 2017 na 10,67, čím si vyrovnal aj doterajší „veterný osobák“ spred troch rokov z ligy v Šamoríne. Veszelka o 7 stotín zdolal prekážkarského špecialistu, bronzového na 400 m na nedávnych MEJ v Borase Mateja Balucha (10,74), ktorý však vyhral dvojstovku v osobnom rekorde 21,72 (doteraz 21,81). V dlhšom šprinte sa pod 22 sekúnd dostal takisto ďalší mladý prekážkar v juniorskom veku, Galanťan v službách ŠK ŠOG Nitra Patrik Dömötör (21,92).

Piata zo Svetovej univerziády v Neapole 2019 na 400 m prekážok Daniela Ledecká stiahla z doterajšieho maxima 9 stotín a už sa jej najlepší čas začína číslicou 11 – 11,91. Zverenka Kataríny Adlerovej potiahla k času pod 12 sekúnd i svoju 17-ročnú tréningovú kolegyňu Viktóriu Forster (11,98).

Na 400 m prekážok triumfoval niekdajší víťaz Svetovej univerziády Martin Kučera vo svojom štvrtom čase v sezóne  51,10 (druhý finišoval Dömötör za 52,78). Solídne víťazné hody predviedli kladivári Martina Hrašnová (68,01 m – jediný platný hod v súťaži) a Marcel Lomnický v šiestej sérii (72,91 m, okrem toho ešte 72,10 a 71,06).

(GB)

FAKTY Z KOŠÍC

MUŽI

100 m (+1,4 m/s): 1. Veszelka (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 10,67, 2. Baluch (Slávi TU Košice) 10,74,  3. De. Danáč (AC Stavbár Nitra) 10,99

200 m (-0,2 m/s): 1. Baluch (Slávia TU Košice) 21,72, 2. Dömötör (ŠK ŠOG Nitra) 21,92, 3. De. Danáč (AC Stavbár Nitra) 22,02

800 m: 1. Babulík (Slávia STU Bratislava) 1:54,06, 2. Sýkora (ČR/AC Stavbár Nitra) 1:55,47, 3. M. Borovka (ŠK ŠOG Nitra) 1:56,21

1500 m: 1. Sýkora (ČR/AC Stavbár Nitra) 4:06,64, 2. R. Tomeček (TJ Obal servis Košice) 4:11,16 – mimo bodovania, 3. Mazúch (ŠK ŠOG Nitra) 4:12,55

3000 m prek.: 1. Mazúch 10:20,50, 2. Kompas (obaja ŠK ŠOG Nitra) 10:54,39, viac neštartovalo

110 m prek. (+0,1 m/s): 1. Drozda (Slávia UK Bratislava) 14,86, 2. Baluch (Slávia TU Košice) 14,90, 3. Pokorný (ČR/Slávia STU Bratislava) 15,00

400 m prek.: 1. M. Kučera (AC Stavbár Nitra) 51,10, 2. Dömötör (ŠK ŠOG Nitra) 52,78, 3. Bottlík (Slávia UK Braislava) 52,84

výška (mimo bodovania): 1. Beer (AC Stavbár Nitra) 210

žrď: 1. Krajňák (ŠK ŠOG Nitra) 480, 2. Puvák (AC Stavbár Nitra) 400, 3. Sedlák (Akademik TU Košice) 380

diaľka: 1. Šuba (AC Stavbár Nitra) 667, 2. Pokorný (ČR/Slávia STU Bratislava) 637, 3. R. Jelínek (Slávia TU Košice) 626

trojskok: 1. Šuba (AC Stavbár Nitra) 14,32, 2. Hlaváč (Akademik TU Košice) 13,54 – mimo bodovania, 3. Turcsányi (AC Stavbár Nitra) 13,52

disk: 1. Gondor (ČR/Slávia UK Bratislava) 52,26, 2. S. Kováč (AC Stavbár Nitra) 50,88, 3. Baran (AC Stavbár Nitra) 49,15

kladivo: 1. Lomnický (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 72,91, 2.. Koukal ml. (AK Spartak Dubnica) 53,87, 3. Mistrík (ŠK Dukla o. z. B: Bystrica) 47,57

5000 m chôdza: 1. Morvay (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 21:39,90, 2. D. Kováč 2318,80, 3. Hamzič (obaja ŠK ŠOG Nitra) 26:09,43

4 x 400 m: 1. Slávia STU Bratislava (Lúža, Cidorík, Babulík, Lučanský) 3:28,83, 2. ŠK ŠOG Nitra 3:35,24, 3. AC Stabár Nitra 3:39,72

Poradie v 3. kole: 1. AC Stavbár Nitra 176, 2. ŠK ŠOG Nitra 159, 3. ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica 90, 4. Slávia STU Bratislava 77, 5. Slávia TU Košice 77, 6. Slávia UK Bratislava 47, družstvo AK Spartak Dubnica nenastúpilo.

Poradie po 3 kolách: 1. AC Stavbár Nitra 21, 2. ŠK ŠOG Nitra 17, 3. ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica 14, 4. Slávia STU Bratislava 13, 5. Slávia UK Bratislava 9, 6. Slávia TU Košice 7, 7. AK Spartak Dubnica 1.

ŽENY

100 m (-0,2 m/s): 1. Ledecká 11,91, 2. Forster (obe ŠK ŠOG Nitra) 11,98, 3. Cidoríková (Slávia STU Bratislava) 12,24

200 m (-0,1 m/s): 1. Ledecká (ŠK ŠOG Nitra) 24,25, 2. Putalová (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 24,48, 3. Forster (ŠK ŠOG Nitra) 25,02

800 m: 1. Dušková (Inter Bratislava) 2:13,07 – mimo bodovania, 2. Kutrová (ČR/ŠK ŠOG Nitra) 2:18,10, 3. Keszeghová (Slávia STU Bratislava) 2:19,22

1500 m: 1. Šišoláková (Slávia ŠG Trenčín) 4:43,83, 2. Keszeghová (Slávia STU Bratislava) 4:45,78, 3. Pejpková (TJ obal servis Košice) 4:48,41 – mimo bodovania

3000 m prek.: 1. Keszeghová (Slávia STU Bratislava) 11:33,12, 2. Mydlíková (ŠK ŠOG Nitra) 11:51,09, 3. Ragasová (AK Spartak Dubnica) 12:43,86

100 m prek. (-0,1 m/s): 1. Baňovičová (Slávia UK Bratislava) 14,22, 2. Takácsová (ŠK ŠOG Nitra) 14,42, 3. Géciová (Slávia Košice) 15,67

400 m prek.: 1. Nikolenková (Ukr./Slávia STU Bratislava) 1:00,51, 2. Malatincová (ŠK Dukla o. z. Bratislava) 1:03,48, 3. Takácsová (ŠK ŠOG Nitra 1:04,71

diaľka: 1. D. Velďáková 586, 2. J. Velďáková (obe ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 576, 3. Ďurkechová (AK Spartak Dubnica) 536

trojskok: 1. D. Velďáková (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 12,99, 2. Ďurkechová (AK Spartak Dubnica) 12,91, 3. J. Velďáková (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 11,85

žrď: 1. Nevařilová 280, 2. Režná (obe AK Spartak Dubnica) 240, Luptáková (Slávia TU Košice) bez výkonu

disk: 1. L. Vargová (ČR/ŠK ŠOG Nitra) 43,045, 2. Jakubcová (ŠK ŠOG Nitra) 40,23, 3. Hrašnová (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 39,12

kladivo: 1. Hrašnová 68,01, 2. Kaňuchová (obe ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 62,63, 3. K. Čaklošová (AK Spartak Dubnica) 40,03

5000 m chôdza: 1. Burzalová (AK Spartak Dubnica) 26:09,20, 2. K. devaldová 26:53,50, 3. Hakulínová (obe Slávia TU Košice) 27:30,32

4 x 400 m: 1. Slávia STU Bratislava (Bučičová, Matejíčková, Cidoríková, Nikolenková) 3:53,99, 2. ŠK Dukla o. z. B. Bystrica 3:57,02, 3. ŠK ŠOG Nitra 4:10,59

Poradie v 3. kole: 1. ŠK ŠOG Nitra 183, 2. ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica 120, 3. AK Spartak Dubnica 101, 4. Slávia STU Bratislava 98, 5. Slávia TU Košice 62, 6. Slávia UK Bratislava 26, 7.Slávia ŠG Trenčín 23, družstvo TJ Tatran Spišská Nová Ves nenastúpilo.

Poradie po 3 kolách: 1. ŠK ŠOG Nitra 24, 2. ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica 21, 3. AK Spartak Dubnica 17, 4. Slávia STU Bratislava 14, 5. Slávia UK Bratislava 11, 6. Slávia TU Košice 8, 7. Slávia ŠG Trenčín 6, družstvo TJ Tatran Spišská Nová Ves neklasifikované.

Texty k foto:

Daniela Ledecká a Tomáš Veszelka (na fotografii vpravo) vyhrali v 3. kole ligy v Košiciach nečakne šprint na 100 m.

FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk