Tótha a spol. prijal slovenský veľvyslanec v Nemecku Peter Lizák

Slovenskú výpravu na 24. európskom šampionáte prijal v stredu popoludní v priestoroch slovenskej ambasády v Berlíne veľvyslanec Peter Lizák s tímom svojich spolupracovníkov. Skúsený diplomat ocenil doterajšie výkony našich reprezentantov na ME, špeciálne vyzdvihol výkon Mateja Tótha, ktorý v utorkových extrémne náročných pretekoch v chôdzi na 50 km získal striebro a obhájil svoju pozíciu spred štyroch rokov.

„Pán veľvyslanec prezradil, že chodeckú päťdesiatku si bol v centre Berlíne  pozrieť na vlastné oči. Vyzdvihol fakt, že naši pretekári ani v ťažkých podmienkach nesklamali a urobili Slovensku dobrú reklamu,“ informoval prezident Slovenského atletického zväzu Peter Korčok.

Staronový vicemajster Európy Matej Tóth potom priamo z ambasády zamieril na letisko Tegel a približne pol ôsmej večer by sa mal aj s berlínskym striebrom v batožine objaviť v bratislavskom sídle Slovenského atletického zväzu.

Vedenie SAZ venovalo veľvyslancovi Petrovi Lizákovi dres a šiltovku z originálnej reprezentačnej výbavy. Ambasádor potom v debate so slovenskou atletickou výpravou prezradil, že šport je súčasť aj jeho životného štýlu. „Venuje sa triatlonu a v čase voľna chodí hrať aj tenis,“ prezradil Peter Korčok. Na prijatí na slovenskej ambasáde v Berlíne sa zúčastnil aj prezident Slovenského olympijského výboru Anton Siekel.

(GB)

FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk