Talentovaná prekážkarka Viktória Forster pôjde prvý raz na tréningový kemp na juh Afriky: Rada skúšam nové veci

Po skvelej juniorskej sezóne 2021 okorenenej dvoma finále (100 m a 100 m prekážok) na juniorských MS v Nairobi zvládla Viktória Forster aj svoju premiérovú seniorskú atletickú sezónu.

V zime sa dostala do semifinále na 60 m prekážok na marcových halových MS v Belehrade, v lete do semifinále na 100 m prekážok na augustových ME v Mníchove. V hale utvorila štyri rekordy SR do 23 rokov na 60 m prekážok (8,31, 8,25, 8,22, 8,16) a na 60 m sa zlepšila na 7,28. Vonku utvorila dva rekordy SR do 23 rokov na 100 m prekážok (13,20 a 13,12) a na hladkých 100 m sa zlepšila na 11,46.

Viktória už začala s prípravou na rok 2023 s vrcholmi na marcových halových ME v Istanbule, európskom šampionáte do 23 rokov v júli vo fínskom Espoo a na augustových MS v Budapešti. Už 29. októbra odletí na mesiac do tepla na sústredenie v juhoafrickom Potchefstroome.

V 40-tisícovom meste v nadmorskej výške 1340 metrov sa bude sa pripravovať pod vedením trénerky Kataríny Adlerovej a spolu s „parťáčkou“, prekážkarkou na 400 m Danielou Ledeckou. Prvý raz bude môcť priamo v tréningovom kempe využiť aj služby vlastnej fyzioterapeutky, keďže do JAR poletí s tréningovou miniskupinou zo ŠK ŠOG Nitra poletí i Eva Demešová z Winmed-u.

„Bude to moje premiérovú sústredenie na juhu Afriky, už sa naň s Dankou aj trénerkou veľmi tešíme. Vybrali sme si túto lokalitu preto, lebo budeme mať k dispozícii štadión s trávnatým oválom. Nikdy predtým som v Afrike nebola a nebehala som ani na tráve. Bude to pre mňa niečo nové, ale ja rada skúšam nové veci,“ priznala Viktória Forster. „V Potchefstroome sa už budeme venovať i rýchlostným veciam. Halové ME sú o tri týždne skôr ako boli v tomto roku belehradské MS, preto nemáme času nazvyš.“

Výsledky talentovanej atlétky pochádzajúcej z Horehronia v uplynulej sezóne neostali bez odozvy. Nedávno podpísala sponzorskú dohodu so spoločnosťou PowerPlay Studio, ktorá podporuje i trojnásobného medailistu na 60 m z halových ME a štvrtého na 100 m na ME 2022 v Mníchove Jána Volka.

„Pre mňa je to veľká vec. Dnes nie je nič zadarmo. Teším sa, že sa takáto veľká firma rozhodla podporiť moju atletickú kariéru. Aj vďaka nej si budem môcť zadovážiť veci, ku ktorým by som sa inak asi sotva dostala a budem to mať v príprave na rok 2023 oveľa jednoduchšie,“ skonštatovala Viktória Forster, ktorá je klubovo síce v ŠK ŠOG Nitra, ale významnú podporu jej poskytuje i banskobystrické VŠC Dukla.

(GB)

Text k foto:

Viktória Forster (vpravo) s Danielou Ledeckou a trénerkou Katarínou Adlerovou na sústredení na Tenerife v roku 2020.

FOTO ARCHÍV SAZ a JÁN LUKY

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk