Júlové ME 2021 do 23 rokov v Bergene zrušili, šampionát bude asi až v závere leta – EA hľadá nové dejisko

Ďalšia smutná správa pre atletickú mlaď na starom kontinente: po zrušení ME 2021 do 18 rokov v talianskom Rieti je neistý aj osud tohtoročného európskeho šampionátu v kategórii do 23 rokov, ktorý sa mal pôvodne uskutočniť 8. až 11. júla v Bergene.

Nórska atletická federácia totiž informovala Európsku atletiku (EA), že aj napriek intenzívnym diskusiám s ministerstvom kultúry a zdravotníctva sa vzhľadom na aktuálnu situáciu s pandémiou ochorenia Covid-19 a s ňou súvisiacimi prísnymi karantenymi opatreniami nepodarilo získať výnimku na usporiadanie šampionátu v Bergene. ME do 23 rokov sa preto v tomto roku v Nórsku neuskutočnia.

Vedenie Európskej atletiky preto bude v najbližších dňoch hľadať náhradné dejisko, avšak termín šampionátu sa bude naisto posúvať na záver leta, s najväčšou pravdepodobnosťou sa ME „23“ uskutočnia až po olympijských hrách v Tokiu, ktoré sa končia 8. augusta.

„Chápeme, že to bolo ťažké rozhodnutie, ktoré je dané iba súčasnou nepriaznivou situáciou a prísnymi karanténnymi pravidlami v Nórsku. Ďakujeme Nórskej atletickej federácii i organizačnému výboru bergenského šampionátu za úsilie, ktoré vyvinuli v snahe získať výnimku, no patrí im vďaka predovšetkým za ich doterajšiu prácu na prípravách šampionátu. Napriek nemožnosti usporiadať podujatie v Bergene som si však istý, že sa nám podarí nájsť nového usporiadateľa ME do 23 rokov, ktoré sú pre športovcov v tejto fáze ich kariéry mimoriadne dôležité,“ uviedol zastupujúci prezident Európskej atletiky Dobromir Karamarinov.

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk