Svetový šampión Gatlin v premiérovej stovke 10,05, Baker utvoril výkon roka 9,97

ST. GEORGES – Míting – muži, 100 m: Gatlin 10,05 (prvý štart majstra sveta na 100 m v sezóne), I. Young 10,11, Rodgers 10,17, 200 m: L. Merritt (všetci USA) 20,57, 400 m: Taplin (Gren.) 45,29, L. Santos (Dom. rep.) 45,66, 110 m prek.: Ristič (Srb.) 13,53, 400 m prek.: A. Clarke (Jam.) 49,09, diaľka: Hartfield (USA) 802, ženy – 200 m: Bowieová 22,75, 400 m: Littleová 51,45, 100 m prek.: K. Carterová (všetky USA) 12,79, trojskok: Poveová (Kuba) 14,04.

TORRANCE – Míting – muži, 100 m: R. Baker 9,97 – svetový výkon roka (SVR), B. Robinson 10,07, D. Quinn 10,07, Demps (všetci USA) 10,08, Ujah (V. Brit.) 10,08, 200 m: F. Kerley (USA) 20,48, 400 m: M. Norman (USA) 44,53, R. Benjamin (Antigua) 44,74, Dedewo 44,78, Kh. Montgomery (obaja USA) 44,91, 110 m prek.: Kendziera 13,47, A. Merritt (obaja USA) 13,49, 400 m prek.: Rowe (Jam.) 49,13,  diaľka: Gotch (USA) 827, guľa: Comenentia (Hol.) 20,03, ženy – 100 m: Terryová 10,99 – SVR, A. Hendersonová 11,06, Prandiniová 11,09, 200 m: A. Hendersonová 22,66, 400 m: Irbyová 50,95, 800 m: K. Edwardsová 2:01,06, 100 m prek.: Rollinsová-McNealová 12,43 – SVR, Owensová 12,79, 400 m prek.: Muhammadová 55,25, výška: Cunninghamová 191, žrď: Hixsonová 460, trojskok: Orjiová (všetky USA) 14,33, 4 x 100 m: USC 42,57.

LONG BEACH – Míting – muži, žrď: Ludwig 571, diaľka: J. Henderson 824 (+2,2), McClain 810, trojskok: Ch. Taylor 17,15, O. Craddock (všetci USA) 17,15, disk: Hadadi (Irán) 66,20.

BATON ROUGE – Míting – muži, 100 m: Mitchell-Blake (V. Brit.) 10,08, Hester (USA) 10,12, 200 m: Hester 20,42, 400 m: M. Cherry (USA) 45,39, ženy – 100 m: Briscová 11,09, 200 m: K. Duncanová 22,74, 400 m: C. Okolová (všetky USA) 51,46, 100 m prek.: Burtonová (Jam.) 12,89, diaľka: A. Spencerová (USA) 675, 4 x 100 m: LSU 42,67.

WACO – Míting – muži, 100 m: Oduduru (Nig.) 10,10, 400 m: London 44,73, Dixon 45,22, Poole (všetci USA) 45,26, ženy – 100 m: Tenoriová (Ekv.) 11,20.

COLUMBIA – Míting – muži, 100 m: Kemp (USA) 10,15, 200 m: Titi (JAR) 20,00, 110 m prek.: J. Eaton (USA) 13,49.

AUBURN – Míting – muži, 200 m: D. da Silva 20,23, P. de Oliveira (obaja Braz.) 20,33, 400 m: Bloomfield (Jam.) 45,68, výška: D. Thomas (Bah.) 231, ženy – 200 m: Whyteová (Jam.) 22,55, Amponsahová (Ghana) 22,67, guľa: Saundersová (USA) 19,56 – SVR.

CHARLOTTESVILLE – Míting – muži, desaťboj: Ehrhardt (USA) 8044.

ADDIS ABEBA – Etiópsky šampionát – muži, 1500 m: Terefa 3:36,1, 5000 m: Molla 13:30,9.

KOBE – Míting – muži, 10 000 m: R. Chumo (Keňa) 27:32,45, Nyakora (Et.) 27:44,72.

JOKOHAMA – Míting – muži, 5000 m: E. Yego (Keňa) 13:26,24.

BÉKÉSCSABA – Maďarský chodecký šampionát na 20 km – muži: Hellebrandt 1:24:02, ženy: B. Kovácsová 1:37:19.

ANTVERPY – Maratón – muži: P. Korir (Keňa) 2:15:55, ženy: Soccolová (Belg.) 2:56:05.

ANNECY – Maratón – muži: F. Kirui (Keňa) 2:13:11, ženy: Nigasová (Et.) 2:44:25.

ELDORET – Maratón – muži: E. Yego 2:12:44, Ph. Kangogo 2:12:49, B. Kipsang (Všetci Keňa) 2:12:50, ženy: Sh. Sheropová 2:29:57, L. Cheromeiová 2:33:25, Seureiová (všetky Keňa) 2:33:46.

AGADIR – Maratón – muži: Mbugua (Keňa) 2:14:07, ženy: Tuluová (Et.) 2:37:34.

ZÜRICH – Mrataón – muži: Munyeki (Keňa) 2:14:08, ženy: Mathysová (Švajč.) 2:31:17.

JANG-ČOU – Polmaratón – muži: Geremew 1:01:31, ženy: Yeshanehová (obaja Et.) 1:09:06.

GIFU – Polmaratón – muži: Kosimbei (Keňa) 1:01:12, ženy: Azmerawová (Et.) 1:09:53.

KYJEV – Polmartaón – muži: Ambesa (Et.) 1:02:53, ženy: Kaľužná (Ukr.) 1:13:40.

(SITA, GB)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk