Svetová atletika (WA) potvrdila účasť všetkých 9 slovenských atlétov, ktorí splnili nominačné kritéria, na majstrovstvách sveta v Budapešti (19. – 27. 8.). Tie splnil aj chodec Miroslav Úradník, ale pre zrnenie už dávnejšie ohlásil, že sa vzdáva účasti. Dominikovi Černému, ktorý sa dostal v kvalifikačnom rebríčku rebríčku medzi 50 chodcov s miestenkou na 35 km, dodatočne umožnili aj štart v pretekoch na 20 km, hoci bol v čase uzávierky plnenia kritérií v tejto disciplíne na 52. mieste.

Svetová atletika (WA) potvrdila účasť všetkých 9 slovenských atlétov, ktorí splnili nominačné kritéria, na majstrovstvách sveta v Budapešti (19. – 27. 8.). Tie splnil aj chodec Miroslav Úradník, ale pre zrnenie už dávnejšie ohlásil, že sa vzdáva účasti.
Dominikovi Černému, ktorý sa dostal v kvalifikačnom rebríčku rebríčku medzi 50 chodcov s miestenkou na 35 km, dodatočne umožnili aj štart v pretekoch na 20 km, hoci bol v čase uzávierky plnenia kritérií v tejto disciplíne na 52. mieste. “Veľmi sa teším. Vedel som o troch chodcoch, ktorí boli v rebríčku v prvej päťdesiatke, že 20 km naisto nepôjdu, preto som bol pokojný. Som rád, že pôjdem na MS aj 20 km, lebo táto disciplína je pre mňa teraz priorita. V priaznvom počasí si verím na dobrý čas. V kvalitnej konkurencii a skvele atmosfére to bude skvelá príležitosť polepšiť si v kvalifikácii na OH v Paríži,” uviedol Dominik Černý.
Žiaľ, WA zatiaľ dodatočne nepotvrdila účasť nikoho ďalšieho zo Slovenska, ani prekážkarky na 100 m Stanislavy Škvarkovej, ktorá bola dve miesta (42.) „pod čiarou”, pričom na MS bude v tejto disciplíne štartovať 40 atlétok. Hoci SAZ navrhoval jej štart, ale WA to neakceptovala.
Posledná v kvalifikačnom rebríčku De Melová Tomazová z Brazílie získala miestenku vďaka zlatu na juhoamerickom šampionáte. Škvarkovej bodový priemer bol 1200, pričom posledná takto postupujúca Maďarka Anna Tóthová mala priemer 1204 bodov. Žiaľ, šanca, že Stanka napokon získa miestenku na MS, je už minimálna. Národné zväzy musia potvrdiť účasť svojich atlétov definitívne do polnoci 7. augusta.
(GB)
Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk