Svetová atletika odložila na neurčito aj júlové juniorské MS v kenskom Nairobi, Európska atletika odložila ME do 18 rokov v Rieti

Svetová atletika (World Athletics/WA) zrušila už štvrté vrcholné podujatie. Pandémii koronavírusu padli za obeť aj juniorské majstrovstvá sveta, ktoré sa mali uskutočniť 7. až 12. júla 2020 v kenskom Nairobi.

O odložení šampionátu rozhodla kenská vláda po konzultáciách so Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) a Svetovou atletikou (WA). O novom termíne podujatia by mali organizátori MSJ informovať v nasledujúcich týždňoch podľa vývoja situácie vo svete.

Do Nairobi plánoval SAZ poslať početnú výpravu nádejných atlétov. Šancu na splnenie kvalifikačných kritérií mali podľa šéftrénera mládeže SAZ Martina Illéša viacerí – Tomáš Matuščák, Oliver Murcko, Samuel Beladič, Filip Revaj, Andrej Paulíny (na snímke), Adam Hriň, Jaroslav Greguš, Milan Haborák ml., Miloslav Konopka ml., Daniel Kováč, Ľubomír Kubiš, Viktória Forster, Katarína Kišková, Emma Paulínyová, Líza Hazuchová, Elena Dušková, Margaréta Bičanová, Lucia Šišoláková, Anita Stachová, Lujza Paliderová, Natália Váleková, Petra Hanuliaková, Alžbeta Ragasová a taktiež šprintérska štafeta juniorov na 4 x 100 m.

Svetová atletika už dávnejšie v dôsledku koranavírusovej pandémie preložila halové MS v čísnkom Nan-ťingu z 13. – 15. 3. 2020 na 19. – 21. 3. 2021, MS v polmaratóne v poľskej Gdynii z 29. 3. na 17. 10. a odložila aj MS družstiev v chôdzi v bieloruskom Minsku (2. – 3. 5.).

Rada Európskej atletiky (EA) na svojom zasadnutí rozhodla, že III. majstrovstvá Európy do 18 rokov naplánované na 16. až 19. júla v talianskom Rieti sa neuskutočnia a hľadá sa pre ne vhodný termín.

EA definitívne a bez náhrady zrušila Európsky pohár vo vrhoch, ktorý sa mal konať 21. a 22. marca 2020 v portugalskej Leirii, neuskutočnia sa 4. júla ani ME v behu do vrchu v Cinfaese v Portugalsku.

Podľa informácií od slovenskej členky rady EA Anny Kirnovej ostáva zatiaľ pôvodný termín ME v Paríži 25. – 30. augusta 2020, no ich osud závisí od vývoja situácie ohľadne pandémie koronavírusu.

(GB)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk