Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

BRATISLAVA: dm ženský beh

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Romana Komarňanská (BMSC Bratislava) 37:47 min, 2. Barbara Chrenková (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 39:52, 3. Eva Tulejová (IBM) 40:13.

Ženy (absolútne poradie, 4 km): 1. Lucia Kovalančíková (ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica) 14:11 min, 2. Lucia Janečková 14:23, 3. Ivona Miklóšová (obe BMSC Bratislava) 14:43.

TOPOĽČANY: 4. ročník Topoľčianskeho nočného behu

Muži (absolútne poradie, 7,56 km): 1. Miroslav Borovka (ŠK ŠOG Nitra/Run for Fun) 24:51 min, 2. Gabriel Švajda (Adidas runners Bratislava) 25:06, 3. Tomáš Benko (VÚ 1056 Zem. Kostoľany) 26:43.

Ženy (absolútne poradie, 7,56 km): 1. Kristína Lindtnerová (Triarun) 30:17 min, 2. Žofia Naňová (Slávia STU Bratislava) 31:12, 3. Petra Šlosárová 32:11.

GALANTA-HODY: 6. ročník Behu dojčiacich žien – Hodský minikros 2019

Dojčiace ženy (4,5 km): 1. Zuzana Tuššová (DP) 21:40 min, 2. Jana Ferenczyová (Sereď) 22:28, 3. Zuzana Šutová (Galantská elita) 22:56.

Ženy (4,5 km): 1. Denisa Chimičová (Bratislava) 21:03 min, 2. Liana Kutaková (Sládkovičovo) 23:32, 3. Nina Noviková (Galanta) 24:30.

Muži (4,5 km): 1. Tibor Kakas (Lesky´s runners) 15:16 – traťový rekord, 2. Ľuboš Bogdányi (Galantská elita) 16:06, 3. Patrik Lopušný (3NT) 16:19.

KOŠICE: Olympiáda pracujúcich v US Steel Košice

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Miroslav Papcun 39:19 min, 2. Branislav Klobošič 39:20, 3. Rudolf Verba 40:08.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Monika Kudlová 48:20 min, 2. Katarína Vojaček 50:45, 3. Erika Billá 53:47.

ZVOLEN: 7. ročník Behu Bučiny

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. František Belohorec (Banská Štiavnica) 34:30 min, 2. Michal Valkovič (BK Pyxida Čierne Kľačany) 34:34, 3. Vladimír Kováč (ŠK Achilles Handlová) 35:49.

Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Líza Hazuchová 17:17 min, 2. Miroslava Liptáková (AK Danica Zvolen) 19:04, 3. Iveta Furáková (Svetlielko nádeje) 19:12.

SEREĎ: 6. ročník Behu nádeje

Muži (absolútne poradie, 11 km): 1. Drahomír Horváth (OŠK Dolná Krupá) 48:52,2 min, 2. Marek Mikuláš (Seredský spolok zimných plavcov) 48:59,2, 3. Matúš Prelovský (Bučany) 50:13,3.

Ženy (absolútne poradie, 11 km): 1. Zdenka Hezká (AO Šaľa) 54:20,5 min, 2. Jaroslava Kosecová (Trnava) 59:09,1, 3. Miroslava Kapošová (Sedita team) 59:13,9.

Muži (absolútne poradie, 5,5 km): 1. Gabriel Boros (Hasiči Nové Zámky) 20:31,2 min, 2. Michal Šebeňa (Atléti Vráble) 21:05,3, 3. Henrich Pršek (behame.sk) 21:40,7.

Ženy (absolútne poradie, 5,5 km): 1. Dagmar Vargová (AK Bojničky) 24:56,4 min, 2. Nikola Vajglová (Šelpice) 26:36,6, 3. Alexandra Kačaliaková (Šaľa) 28:14,2.

PREŠOV: Prešovský polmaratón

Muži (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Wycliffe Kipkorir Biwott 1:07:42,10, 2. Laban Cheruiyot 1:08:02,51, 3. Matthew Kosgei (všetci Keňa) 1:08:07,79, 4. Marián Zimmermann (Pro-body sport team Košice) 1:12:31,49.

Ženy (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Joyline Chemutaiová 1:16:59,33 h, 2. Ruth Nundu Mbathová 1:17:45,53, 3. Christine Moraa Oigová (všetky Keňa) 1:22:46,32, 4. Vladimíra Figlárová (Kežmarok) 1:35:57,28.

Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Andrej Matta (Tri Tatry Triathlon Team) 16:30,80 min.

Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Dominika Vaceková (AK ZŤS Martin) 19:51,67 min.

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Radovan Tomeček (TJ Obal servis Košice) 35:41,74 min.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Veronika Ľašová (AK Krupina) 41:06,87 min.

VYŠNÝ KUBÍN: 10. ročník Behu do Choča a Memoriál Jozefa Čajku

Muži (absolútne poradie, 6,5 km, prevýšenie 1091 m): 1. Andrzej Dlugosz (Poľ.) 45:08 min, 2. Jozef Hlavčo (Salomon/Suunto) 45:36, 3. Matúš Danko (Skialp Bobrovec/scarpa) 47:46.

Ženy (absolútne poradie, 6,5 km, prevýšenie 1091 m): 1. Julie Rampírová (ČR/Skialp Dolní Morava) 1:01:26 h, 2. Monika Chovanová (Bežecký klub Dolný Kubín) 1:02:09, 3. Janka Pialová (Maratón klub Rajec) 1:02:39.

SVINNÁ: Trenčianska bežecká liga – 7. kolo

Muži (absolútne poradie, 7,77 km): 1. Miroslav Ilavský (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 27:50,31 min, 2. Dalibor Jakal (Bežci Svinná) 29:13,66, 3. Miroslav Letko (Trenčianske Stankovce) 29:34,93.

Ženy (absolútne poradie, 7,77 km): Iveta Hulvátová (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 32:28,23 min, 2. Helena Chromeková (Slawex runners) 36:49,34, 3. Katarína Garajová (bez me na/Trenčín) 37:19,06.

OŠČADNICA: 19. ročník Medzinárodného behu na Veľkú Raču

Muži (absolútne poradie, 6,1 km, prevýšenie 592 m): 1. Ondřej Horák 30:47 min, 2. Vít Otevřel (obaja ČR) 31:17, 3. Tibor Ponek (TK Žabka) 31:42.

Ženy (absolútne poradie, 6,1 km, prevýšenie 592 m): 1. Katarína Paulínyová (AK ZŤS Martin) 38:03 min, 2. Janka Pialová (Maratón klub Rajec) 40:19, 3. Daniela Vorková (AK Čadca) 40:59.

DRAŽOVCE: 10. ročník behu Zoborskou lesostepou

Muži (absolútne poradie, 14 km): 1. Pavol Žáčik (Nitra) 1:00:37 h, 2. Ľubomír Karaba (TJ Dynamo Dolný Kubín) 1:01:10, 3. Marek Lenčéš (AK Rýchle Šípy Bratislava) 1:02:45.

Ženy (absolútne poradie, 14 km): 1. Lýdia Števuliaková (Čimhová) 1:15:28 h, 2. Marta Gatialová (STG Prievidza) 1:18:33, 3. Alexandra Pastieriková (AK Bojničky) 1:19:07.

Muži (absolútne poradie, 9,5 km): 1. Marek Štefanka (Šípkové) 37:48 min, 2. Daniel Sitáš (#zaziultra) 40:18, 3. Adam Klbik (BK Duslo) 41:19.

Ženy (absolútne poradie, 9,5 km): 1. Katarína Bátovská (AK Tlmače) 45:00, 2. Žofia Naňová (Slávia STU Bratislava) 48:34, 3. Dagmar Vargová (AK Bojničky) 51:18.

ŽILINA: 5. ročník Žilinského mestského polmaratónu

Muži (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Peter Ďurec (ŠK o. z. Dukla Banská Bystrica) 1:09:29,4 h, 2. Kornel Biringer (LEVIAFIT Levoča) 1:18:21,9, 3. Martin Čmelík 1:18:56,1.

Ženy (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Barbora Brezovská (BMSC Bratislava) 1:23:45,1 h, 2. Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 1:25:24,2, 3. Ivana Líšková 1:31:57,8.

Muži (absolútne poradie, 10,5 km): 1. Ivan Pavlík (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 38:40,4 min.

Ženy (absolútne poradie, 10,5 km): 1. Silvia Ďungelová (THE RUNning team Teplička) 46:25,1 min.

Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Michal Belko (AK Strečno) 20:14,5 min.

Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Zuzana Michaličková (ŠKP Žilina) 20:33,6 min.

BREZNO: 3. ročník úteku do divočiny

Muži (absolútne poradie, 11 km, prevýšenie 550 m): 1. Gabriel Kňaze (GeoSport) 51:51 h, 2. Ján Pockľan (ŠK Hrachovo) 51:59, 3. Timotej Piliarkin (pili team) 52:32.

Ženy (absolútne poradie, 11 km, prevýšenie 550 m): 1. Karin Vargová Ursínyová (Vínne mušky BB) 1:01:08 h, 2. Anna Zvarová (Svetielko nádje) 1:01:49, 3. Viera Slivková (Brezno) 1:04:30.

SRDIEČKO – CHOPOK: 4. ročník Sky Marathon Chopok

Muži (absolútne poradie, 42 km, prevýšenie 2600 m): 1. Pavol Porubčan (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 4:53:22,0 h, 2. Lukáš Košut (ČR) 4:55:22,1, 3. Filip Kristl (new-wave multisport) 4:58:29,9.

Ženy (absolútne poradie, 42 km, prevýšenie 2600 m): 1. Anikó Kalinová (Maď.) 6:39:15,3 h.

Muži (absolútne poradie, 21 km, prevýšenie 1400 m): 1. Peter Fraňo (Salomon/Suunto) 2:00:46,0 h, 2. Oldřich Kokošek (ČR) 2:04:31,2, 3. Boris Janata (Kompava H-Triathlon Team) 2:29:03,6.

Ženy (absolútne poradie, 21 km, prevýšenie 1400 m): 1. Natália Polcová 3:24:04,4 h, 2. Lenka Hošeková (MaguraRun) 3:38:04,1.

HORNÁ ŠTUBŇA: Oberstuben Run

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Ivan Pavlík (KBBS Turčianske Teplice) 41:04, 2. Dušan Ďuročka (Sokol Šišov) 41:55, 3. Filip Čiernik (KBBS Turčianske Teplice) 42:55.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Ivana Kmeťová (KPHC Turčianske Teplice) 47:31 min, 2. Monika Čičerinová (Martin) 51:56, 3. Miloslava Štilcová (Belá) 52:18.

HOLÍČ: 27. ročník Veľkej ceny mesta Holíč

Muži (absolútne poradie, 8,895 km): 1. Martin Kučera (Eleven Run Team) 28:02 min, 2. Marek Ondrovič (AC Malacky) 28:21, 3. Peter Čudrnák (Pekáreň Kvetoslavov) 29:04.

Ženy (absolútne poradie, 8,895 km): 1. Irena Pospíšilová 35:05 min, 2. Lenka Jančaříková 35:31, 3. Barbora Kopřivová (všetky ČR) 36:17, 4. Mária Truissard (AK Junior Holíč) 36:37.

Muži (absolútne poradie, 4,5 km): 1. Juraj Cintula (Záhorácky Frišký tým) 19:29 min.

Ženy (absolútne poradie, 4,5 km): 1. Lenka Slabáková (ČR) 20:06 min.

MYJAVA: 10. ročník Kopaničiarskej desiatky

 

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Lukáš Kučera (Eleven Run Team) 32:00 min, 2. René Valent (behame.sk) 33:23, 3. Tibor Kakas (Lesky´s runners) 33:30)

Ženy (absolútne poradie, 6,6 km): 1. Zuzana Durcová (BMSC Bratislava) 23:32 min, 2. Zuzana Polohová (Lesky´s runners) 24:34, 3. Lucia Beláková (TJ Spartak Myjava) 25:00.

Muži (absolútne poradie, 3,3 km): 1. Martin Madaj (Myjava) 11:14 min.

Ženy (absolútne poradie, 3,3 km): 1. Amália Lepótová (Slávia UK Bratislava) 13:55 min.

MICHALOVCE: 27. ročník Michalovskej hodinovky

Muži (absolútne poradie, hodinovka): 1. Anatolij Malyj (Ukr.) 16 720 m, 2. Michal Červeňák (AC Michalovce) 16 523, 3. Richard Stohl (TJ Obal servis Košice) 16 427.

Ženy (absolútne poradie, hodinovka): 1. Alena Farkašová (AC Michalovce) 12 950 m, 2. Beáta Kopčáková Seligová 12 650, 3. Zlata Semanová 12 120.

ČERVENÝ KLÁŠTOR:  21. ročník Malého pieninského maratónu – Memoriál Bohuša Ježíka

Muži (absolútne poradie, 18 km): 1. Pavol Orolín (RaidLight/BK Poprad) 1:04:12 h, 2. Tomáš Kubej (SMZ Jelšava) 1:05:53, 3. Tomáš Gemza (Here to win) 1:06:17.

Ženy (absolútne poradie, 18 km): 1. Tímea Mihoková (BK Poprad) 1:14:34 h, 2. Simona Čonková (Maras Team) 1:22:04, 3. Monika Kromková (Poprad) 1:22:59.

(LB)

Text k foto:

Beh na 4 km v rámci dm žnského bhu vyhrala Lucia Kovalančíková.

FOTO BE COOL/ROBERT PAŽITNÝ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk