Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

LUČATÍN: 7. ročník Lučatínskej jedenástky

Muži (absolútne poradie, 10,5 km): 1. Peter Ďurec (bbtrener.sk/ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 33:32 min, 2. Dušan Krajčovič (Okolo stromu o. z.) 36:16, 3. Rastislav Kalina (MK Rajec) 36:34.

Ženy (absolútne poradie, 10,5 km): 1. Silvia Valová 38:59, 2. Barbora Šimonová (obe AK Zdravie v pohybe Lučatín) 43:05, 3. Slávka Mlynčeková (ŠK Copyservis L. Mikuláš) 43:30.

ČADCA: 45. ročník Kysuckého maratónu

Muži (absolútne poradie, maratón/42,195 km/): 1. Mark Rotich 2:41:06 h, 2. Moses Kipruto Kibire (obaja Keňa) 2:41:10, 3. Roman Švarc (Šport Rysy Poprad) 2:58:42.

Ženy (absolútne poradie, maratón/42,195 km/): 1. Ivana Butoracová  (MTC Vyšná Šebastová) 3:21:26 h, 2. Ivana Gajdošíková (Bytča/Hiník nad Hronom) 3:31:21, 3. Iva Pachtová (ČR) 3:38:06.

Maratónska štafeta: 1. Oščadnica (Matej Pištek, Martin Capek, Paťo Jopčík, Michal Mikula) 2:58:15 h.

Muži (absolútne poradie, polmaratón/21,1 km/): 1. Matúš Užák (Spiš Market) 1:27:40 h, 2. Ladislav Sventek (Goral marathon team) 1:29:44, 3. Jaroslaw Glowinkowski (Poľ.) 1:30:22.

Ženy (absolútne poradie, polmaratón/21,1 km/): 1. Margita Kirkpatricková (Raková) 1:45:09 h, 2. Lucie Olejníčková (ČR) 1:46:17, 3. Michala Dománková (BK J. Gabčíka Žilina) 1:48:07.

DUBNICA NAD VÁHOM: 13. ročník Behu Dubnica nad Váhom – Nová Dubnica

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Miroslav Ilavský (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 33:31 min, 2. Ján Križák (AŠK Grafobal Skalica) 34:22, 3. Ivan Pavlík (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 35:37.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Ľubomír Maníková (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 35:50 min, 2. Barbara Chrenková (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 39:12, 3. Jitka Hudáková (Ďurikam Trenčín) 41:29.

KRUPINA: Rozbehajme Krupinu

Muži (absolútne poradie, 3 km): 1. Peter Ďurica (Run for Fun/Krupina) 9:41,9 min, 2. Július Korčok (AK Krupina) 10:55,6, 3. Marek Pavličko (Krupina) 11:05,4.

Ženy (absolútne poradie, 3 km): 1. Nikoleta Gregáňová (Run for Fun/Krupina) 12:08,9 min, 2. Veronika Ľašová (AK Krupina) 12:09,3, 3. Lucia Ďuricová (Krupina) 14:59,6.

TATRANSKÁ LOMNICA: 2. ročník Lomnickej desiatky

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Emil Drabik 35:26,4 min, 2. Jan Wydra (obaja Poľ.) 35:58,7, 3. Jozef Dubašák (AK Steeple Poprad) 36:54,9.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Beáta Kopčáková Seligová (Metropol Košice) 50:31,4 min, 2. Marta Čtvrtníčková (Brno) 51:58,6, 3. Elena Zekuciová (Sp. N. Ves) 52:27,0.

Muži (absolútne poradie, 4 km):  1. Tomáš Kamas (TJ Tatran Spišská Nová Ves) 14:15,3 min.

Ženy (absolútne poradie, 4 km): 1. Simona Čonková (MARAS team) 17:53,8 min.

ZÁHORSKÁ BYSTRICA: 8. ročník Stupava Trophy – Záhorská Bystrica Run

Muži (absolútne poradie, 17 km): 1. Miroslav Murgaš (Run for Fun) 1:09:43 h, 2. Michal Katuša 1:15:16, 3. Martin Belás (obaja Kaktus Bike Team Bratislava) 1:15:42.

Ženy (absolútne poradie, 17 km): 1. Eva Minarovičová (Adidas Runners) 1:32:36 h, 2. Júlia Czikóová (Bratislava) 1:33:15, 3. Zuzana Šulková (Speed4dogs) 1:40:37.

Muži (absolútne poradie, 8 km): 1. Marek Ocel (WLRM) 32:49 min, 2. Miloš Jakubčiak (Run for Fun) 33:14, 3. Martin Šišovský (bikeacademy.sk) 34:07.

Ženy (absolútne poradie, 8 km): 1. Martina Grančičová (Martin) 39:52 min, 2. Lenka Mančáková (MLOH) 41:55, 3. Martina Diviaková (SHEruns) 43:24.

MOČA: XI. ročník Behu modrý Dunaj

Muži (absolútne poradie, 15 km): 1. Matej Hamran (Hurbanovo) 1:01:36 h, 2. Ján Gogola (Imeľ) 1:02:45, 3. Péter Hodossy (Ohrady) 1:03:47.

Ženy (absolútne poradie, 15 km): 1. Ildikó Horváthová (Maď.) 1:09:06 h, 2. Eva Kolárovská 1:15:10, 3. Éva Patusová (obe Komárno) 1:17:20.

Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Tamás Dombi (Maď.) 17:32 min.

Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Diána Sassová (Maď.) 20:07 min.

BOBROVNÍK: Marina Run

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Michal Rajniak (ETOS Slovakia) 40:48 min, 2. Martin Kvačkaj (Jasenie) 44:55, 3. Denis Gajdoš (Geosport Nemecká) 47:33.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Martina Jašisková 54:08 min, 2. Alena Janíčeková (Smrečany Žiar) 57:16, 3. Mariana Kubíková 57:27.

TURČEK: 6. ročník Behu okolo priehrady
Muži (absolútne poradie, 12,5 km, 373 schodov): 1. Branislav Šarkan (ŠK Kompas) 49:46,33 min, 2. Henrich Hasch (Slovalco Žiar nad Hronom) 50:33,45, 3. Dominik Zaťko (Pro1training) 53:42:34.
Ženy (absolútne poradie, 12,5 km, 373 schodov): 1. Lenka Škutová (KBBS Turč. Teplice) 1:05:57,93 h, 2. Lucia Piatriková (Zvolen) 1:06:54,20, 3. Ivana Kmeťová (KPHC) 1:07:14,50.
Muži (absolútne poradie, 6 km, 373 schodov): 1. Miroslav Smetana (MŠK Medzilaborce) 26:12,04 min.
Ženy (absolútne poradie, 6 km, 373 schodov): 1. Marta Gatialová 30:43,84 min.

(LB)

Text k foto:

Silvia Valová vyhrala súťaž žien na Lučatínskej jedenástke.

FOTO JÁN LUKY

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk