Slovenský  olympijský a športový výbor (SOŠV) vybral do Juniorského olympijského tímu 2021 (JOT 2021) aj dvoch zástupcov atletiky – šprintérku ŠK ŠOG Nitra Viktóriu Forster a strednotratiara banskobystrickej Dukly Filipa Revaja

Paráda! Slovenský  olympijský a športový výbor (SOŠV) vybral do Juniorského olympijského tímu 2021 (JOT 2021) aj dvoch zástupcov atletiky – šprintérku ŠK ŠOG Nitra Viktóriu Forster a strednotratiara banskobystrickej Dukly Filipa Revaja.

Medzi 19 jednotlivcami a sánkarským duom, ktorých Nadácia SOŠV podporí v tomto roku celkovou sumou 48-tisíc eur, je aj všestranná atlétka Viktória Čerňanská, ktorá však získala štipendium za svoje bobové úspechy.

JOT zostavuje SOŠV každoročne na základe návrhov slovenských športových zväzov v olympijských športoch. Vyberá z talentovaných športovcov v juniorskom veku. Hlavným kritériom pri posudzovaní a výbere adeptov je medzinárodná úspešnosť mladých talentov na vrcholných podujatiach ich vekovej kategórie v predošlom sledovanom období.

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk