Slovenské chodkyne Burzalová a Žárska prekvapili v Canberre kvalitnými osobnými rekordmi na 10 000 metrov

Na chodeckom mítingu austrálskeho seriálu Supernova (bronzový štatút WARW Tour) v Canberre, ktoré organizoval Austrálsky športový inštitút (AIS), sa darilo aj slovenským reprezentantkám, zverenkám dua Roman BenčíkĽuboš Machník.

Hana Burzalová obsadila v pretekoch na 10 000 m na ovále v silnej medzinárodnej konkurencii 11. miesto v osobnom rekorde 47:36,10 min (doteraz 49:57,70). Hneďa za Burzalovou skončila Klaudia Žárska, aj ona si výrazne zlepšila osobné maximum – na 47:44,37 min (doteraz 50:22,04). Burzalová sa dostala na 5. a Žárska na 6. miesto v slovenských historických tabuľkách.

Tretia chodkyňa banskobystrickej Dukly Ema Hačundová obsadila v konkurencii troch desiatok chodkýň 18. miesto výkonom 49:27,70 min. Ona jediná sa netešila z osobáku.

„Prvý štart v roku a hneď osobné rekordy – veľmi sa teším,“ nadchýnal sa kouč Roman Benčík. „Vzhľadom na priskorý termín pretekov predviedli dievčatá výborné výkony, aj keď sa na ne špeciálne nepripravovali. Štartovali z plného tréningu. Súťaž bola súčasť testovania aktuálneho stavu výkonnosti chodkýň na AIS. Hačundová momentálne výkonnostne trochu zaostáva za svoji tréningovými kolegyňami, keďže pre zdravotné problémy mala v príprave výpadky.“

V Canberre vyhrala Austrálčanka Jemima Montagová (43:35,74) pred Antigoni Ntrismpiotiovou z Grécka (43:51,98) a ďalšou Austrálčankou Rebeccou Hendersonovou (45:13,81).

Text k foto:

Na snímkach Hana Burzalová a Klaudia Žárska.

FOTO SOŇA MALÉTEROVÁ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk