Slovenky pred finále na 4 x 400 m zaujali tanečnou kreáciou

Skôr než sa slovenské štvorstovkárky pustili do súboja so súperkami v berlínskom štafetovom finále, predviedli 60 500 divákom na Olympijskom štadióne v Berlíne pri predstavovaní kvartet zaujímavú tanečnú kreáciu. S nápadom prišla Alexandra Bezeková a dievčatá si ju dokonca pred finále spoločne nacvičovali v hoteli.

„Je to taký tanček, volá sa Backpack Kid, ktorý je mimoriadne populárny,“ vysvetľovala s úsmevom košická atlétka. „Je to celkom zábavné, a keď sa nezladíte, vyznie to ešte oveľa zábavnejšie. Presne toto sa stalo na štadióne nám, nezosynchronizovali sme. Musíme to doladiť…“

Z nášho kvarteta mala skúsenosť s predstavovaním pred finále na veľkom atletickom podujatí v štýle zábavných šou iba Iveta Putalová. Na halových MS 2016 v Portlande, kde skončila v záverečnom dueli o medaily šiesta.

„Veľmi som sa vtedy hanbila, bola som pred finále taká vystresovaná, že som vôbec nemala náladu na nejaké pózy. S babami sme si však teraz povedali, že keď už sme sa už dostali do finále, čo sa už nemusí nikdy zopakovať, úvodné predstavovanie si užijeme a niečo vymyslíme,“ vravela Iveta Putalová. „Bolo to úsmevné, no len čo sme vyšli na plochu štadióna, už sme prepli do iného režimu a sústredili sem sa len na preteky, aby sme podali čo najlepší výkon.“

Slovenské kvarteto Emma Zapletalová, Iveta Putalová, Daniela Ledecká, Alexandra Bezeková zaujali vo finále aj inak. Nielenže nastúpili v rovnakých dresoch, čo j celkom prirodzené, ale aj s rovnakým účesom na hlave – zapletenými vrkôčikmi. „Tie som dievčatám robila ja,“ priznala Daniela Ledecká.

GABRIEL BOGDÁNYI

Text k foto:

Tanec Backpack Kid v podaní slovenských bežkýň pri predstavovaní finalistiek v behu na 4 x 400 m. Zľava Emma Zapletalová, Daniela Ledecká, Alexandra Bezeková, Iveta Putalová.

FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk