CALI 2022: Štafeta 4×400 m na MS v novom slovenskom juniorskom rekorde!

Na modrej dráhe v kolumbijskom Cali sa predstavili poslední slovenskí reprezentanti. Štartu sa konečne dočkala štafetová partia, ktorá prišla na svetový šampionát zbierať cenné skúsenosti a snahou bolo aj dosiahnutie dobrého času a to sa aj podarilo. Zostava v zložení Samuel Michalko – Tomáš Grajcarík – Roman Haraslín – Franklin Henry dostala na svoju šampionátovú premiéru v treťom rozbehu nepríjemnú ôsmu dráhu. Chlapci sa držali statočne a hoci im väčšina štafiet ušla, výkonom rozhodne nesklamali. Dôkazom toho je takmer dvojsekundové zlepšenie slovenského juniorského rekordu na 3:12,43 min a celkové 16. miesto. „Pre mňa to bola premiéra na takomto šampionáte a musím povedať, že ten prvý úsek som si veľmi užil,“ zhodnotil svoje vystúpenie Samuel Michalko, ktorý štafetu rozbiehal. „V podstate prvých dvesto metrov som bol v tranze a netuším, čo sa dialo. Ale viem, že som bežal naplno a že som pomohol chlapcom k dosiahnutiu slovenského rekordu,“ dodal Michalko a spokojný bol aj Tomáš Grajcarík. „Myslím si, že sme potvrdili to, prečo sme sem cestovali. Čas je podľa mňa veľmi fajn. Bežalo sa mi dobre, opäť som sa dostal do formy. Verím, že túto štafetu ešte niekedy zložíme a prekonáme ďalší rekord,“ zaželal si Tomáš Grajcarík. „Áno, cestovali sme sem a chceli sme prekonať slovenský rekord. Bolo to reálne a to sa aj potvrdilo. No a dúfam, že sa takto o rok stretneme na európskom šampionáte do 23 rokov a dáme ešte lepší čas,“ skonštatoval Roman Haraslín. „Samo to rozbehol veľmi dobre a som spokojný za seba a aj za ostatných,“ dodal na záver Franklin Henry.

Terézia Kurucová

Ešte pred štafetou sa predstavilo aj duo mladých slovenských chodkýň. Vekom ešte stále dorastenka Terézia Kurucová na 10 kilometrovej trati dopochodovala za 51:56:94 a skončila na konečnom 29. mieste. „Keďže som stále ešte dorastenka tak takéto veľké podujatie bolo pre mňa niečo úžasné,“ povedala Terézia Kurucová, ktorá bola začiatkom júla piata na ME kategórie U18 v izraelskom Jeruzaleme. „Ten výkon, no to nie som až taká spokojná. Nešlo sa mi dobre od samého začiatku. Ani tie tréningy neboli ideálne. Bolo aj veľmi dusno a vlhko a mne toto trochu prekáža,“ priznala Terézia Kurucová.

Druhou na štarte desaťkilometrovej porcie bola Karin Devaldová. Tá prišla do cieľa v čase 53:29:08 a celkovo je patrí 38. miesto. „Som nespokojná, ale som vďačná za túto skúsenosť. Verím, že na budúce to bude lepšie. Mala som dnes na viac, ale nevyšlo to podľa mojich predstáv,“ povedala kriticky Karin Devaldová, ktorá bola rada, že sa dostala v náročných klimatických podmienkach do cieľa,“ dodala Karin Devaldová.

(SAZ)

Foto: SAZ (PM)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk