Škvarkovej cieľom zostáva Mníchov, bolesť ju však stále limituje

Tretie kolo družstiev Západoslovenského atletického zväzu využila prekážkarka Stanislava Škvarková na svoj prvý letný štart. Po nie veľmi vydarenej halovej sezóne v ktorej sa jej nepodarilo dostať na svetový šampionát do Belehradu sa okamžite začala sústrediť na leto. Ibaže už počas prípravy ju v španielskom Benidorme začalo bolieť lýtko na pravej nohe. Tento problém však za asistencie pražskej špecialistky Karolíny Velebovej dokázali odstrániť. „To lýtko sme doliečili, to je úplne stopercentne fit, ale trošku sa mi to posunulo dole do achilovky, ktorá ma teraz dosť obmedzuje, pretože to je pomerne bolestivé. Takže uvidíme, ako sa to bude správať v najbližších dňoch. Robíme všetko preto, aby sa to dalo dokopy a verím, že to čím skôr odíde,“ povedala Stanislava Škvarková.

Na trnavskej dráhe, ktoré bude počas posledného júnového víkendu hostiť republikový šampionát odbehla Stanislava Škvarková pri viac ako dvojmetrovom protivetre v priebehu jedinej hodiny dve prekážkové stovky. 

„Cestovali sme sem s tým, že to bude tréningový štart. Ale sme radi, že sa nám podarilo bežať nie jednu ale hneď dve tie stovky. Aj keď možno nie v takom čase, ako som si predstavovala. Ale myslím, že tréning to bol dobrý,“ pokračovala Stanislava Škvarková. V prvom behu finišovala za 14,22 a v druhom sa zlepšila na 14,08. 

„Na tréningoch to vyzerá dobre a aj preto sme zvolili tento model, že sme si dali ešte pred majstrovstvami Slovenska aspoň nejakú tú stovku. A hoci dnes ani neboli ideálne poveternostné podmienky, na tie sa vyhovárať nebudeme, také môžu byť aj na slovenskom šampionáte. Ale ak ju bude stále niečo limitovať nedokážeme podať maximálny výkon,“ konštatoval tréner Michal Škvarka. Po nevydarenej hale a posunutom začiatku sezóny sa Stanislava Škvarková na prvé preteky navyše veľmi tešila. „Už sme to chceli sme to naplno rozbehnúť. Ja som sa tešila na preteky a tešila som sa, že keď už nabehneme do toho pretekového kolotoča tak sa môžem z pretekov na preteky zlepšovať. Ale pokiaľ nie som stopercentne fit tak to nepôjde. Aby som mohla bežať dobré časy musím byť najskôr zdravotne v poriadku,“ priznala Škvarková. 

Hlavným cieľom zostávajú augustové majstrovstvá Európy, Na splnenie ostrého limitu potrebuje Škvarková zabehnúť čas 12,93, čo by za ideálnych podmienok nemal byť až taký problém, keďže jej osobný rekord a zároveň aj ten slovenský má hodnotu 12,90. Tréningové parametre podľa Michala Škvarku naznačujú, že rýchlostne je na tom dobre. Na dosahovanie kvalitných časov však potrebuje stopercentný zdravotný stav. „Ak nám niekto povie, že tam je nejaký väčší problém s tou achilovkou, alebo to bude tak ako dnes, že od poslednej prekážky iba dokluše do cieľa, pretože už nedokáže zabrať tak to samozrejme riskovať nebudeme. To by zmysel nemalo,“ poznamenal Škvarka. „V priebehu týždňa by sme mali ísť ešte do Prahy na špecializované vyšetrenie ku Karolíne Velebovej, ktorá jej veľmi pomohla aj s tým problémom, ktorý mala na lýtku. Počkáme čo nám povie, aké dá odporučenie a až na základe tohto sa rozhodneme,“ uzavrek debatu Michal Škvarka. 

Štart Stanislavy Škvarkovej na majstrovstvách Slovenska, ktoré sa uskutočnia 25. a 26. júna v Trnave preto zostáva stále otvorený.

(SAZ)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk