SAZ vydal publikáciu J. Drenka, ktorá mapuje málo prebádané atletické dianie na Slovensku v uhorskej ére do roku 1919

Dobrá vec sa podarila! Svetlo sveta definitívne uzrela publikácia Topografia atletiky na Slovensku do roku 1919, v ktorej historik a publicista Jozef Drenko v doposiaľ nevídanej miere mapuje atletické dianie na Slovensku v uhorskej ére a analyzuje vývoj kráľovnej športov vo vyše šesťdesiatich slovenských lokalitách do roku 1919.

„Prácu Jozefa Drenka treba hodnotiť vysoko pozitívne. Informácie, v mnohých prípadoch jedinečné a unikátne, nikdy nepublikované, zbieral a systematizoval v mnohoročnom časovom horizonte. Rozhodol sa pre originálny prístup a postup v ozrejmovaní najstaršej histórie slovenskej atletiky – tej „oficiálnej“, čo bola na očiach, i jej zákutí. Verme, že predkladaná faktografická báza v podobe publikácie Topografia atletiky na Slovensku do roku 1919 z priekopníckeho obdobia jej histórie bude pre atletickú rodinu i športovú verejnosť užitočným a využívaným zdrojom informácií a aj impulzom pre ďalších bádateľov,“ napísal v predslove športový historik a publicista Igor Machajdík, ktorý publikáciu lektoroval spoločne s Máriou Mračnovou, Miroslavom Hazuchom a Mariánom Šimom.

Publikáciu Topografia atletiky na Slovensku do roku 1919 vydal Slovenský atletický zväz v náklade 300 kusov, graficky ju spracoval Peter Buček zo spoločnosti Artwell Design, s. r. o. V prípade záujmu o ňu je potrebné kontaktovať generálneho sekretára SAZ Vladimíra Gubrckého mailom na office@atletika.sk.

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk