Prezidenta SAZ Petra Korčoka zvolili za viceprezidenta SOŠV zodpovedného za letné športy

Šéf slovenskej atletiky Peter Korčok bude takisto ako v predošlom volebnom období jedným z viceprezidentov Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV). Viceprezidentov si spomedzi seba zvolili na prvom zasadnutí členovia nového výkonného výboru strešnej organizácie slovenského športu, ktorí uspeli vo voľbách na minulotýždňovom 60. Valnom zhromaždení SOŠV.

Okrem Petra Korčoka, ktorý bude zodpovedať za letné športy, sa viceprezidentmi stali aj Miroslav ŠatanDanka Barteková. Nováčik v exekutíve SOŠV, prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan, bude mať na starosti zimné športy.

Danka Barteková je prvá žena po 13 rokoch a celkovo druhá v histórii slovenského olympijského hnutia na viceprezidentskom či podpredsedníckom poste v SOV/SOŠV. V rokoch 1992 až 2008 zodpovedala predovšetkým za oblasť rozvoja olympizmu, olympijské aktivity a olympijské vzťahy Mária Mračnová.

Rovnaká oblasť v rámci rozdelenia viceprezidentských povinností pripadla aj Danke Bartekovej. V oblasti olympijských vzťahov je úspešná strelkyňa doma aj vďaka nedávnemu pôsobeniu v Medzinárodnom olympijskom výbore.

VÝKONNÝ VÝBOR SOŠV (2021 – 2024)

PREZIDENT: Anton Siekel

VICEPREZIDENTI: Danka Barteková (olympijské aktivity), Peter Korčok (letné športy), Miroslav Šatan (zimné športy)

ČLENOVIA VV: Anastasia Kuzminová, Matej Tóth, Jozef Gönci, Daniel Líška, Monika Šišková, Marek Rojko, Zuzana Rehák Štefečeková (ex officio ako nominantka komisie športovcov)

(PP, GB)

Texty k foto:

Petra Korčok (druhý sprava) zvolil výkonný výbor SOŠV na svojom prvom zasadnutí za viceprezidenta. Členmi VV SOŠV sú od minulého piatku aj olympijskí víťazi, biatlonistka Anastasia Kuzminová a chodec Matej Tóth.

FOTO SOŠV/JÁN SÚKUP

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk