Popredný slovenský vytrvalec (4-násobný bronzový medailista zo slovenských bežeckých šampionátov) Matúš Hujsa skončil časom 32:39 min druhý v cestnom behu na 10 km na ostrove Réunion. Na náročnej trati s prevýšením 90 m prehral (o 9 s) len s popredným francúzskym trailovým bežcom Jeanom-Mariem Cadetom.

Popredný slovenský vytrvalec (4-násobný bronzový medailista zo slovenských bežeckých šampionátov) Matúš Hujsa skončil druhý v cestnom behu na 10 km na ostrove Réunion.

Tridsaťjedenročný býval vodný slalomár a v súčasnosti kouč olympijského medailistu Mateja Beňuša je momentálne so svjím zverencom na sústredení na spomenutom ostrove v Indickom oceáne.

Hujsa, ktorý bol vlani slovenská tabuľková maratónska jednotka – 2:24:55)  dosiahol na náročnej trati s prevýšením 90 m čas 32:39 min.

V súboji o prvenstvo prehral len s popredným francúzskym trailovým bežcom Jeanom-Mariem Cadetom.

„Preteky boli zo všetkých hľadísk náročné – okrem ťažkého profilu trate bola teplota 28°C a 90-percentná vlhkosť vzduchu. Navyše, bežal som s výronom  na nohe, ktorý som si urobil na utorkovom tréningu,“ skonštatoval  Matúš Hujsa.