Po žiackej kategórii pripravil SAZ virtuálne preteky aj pre dorast, juniorov a dospelých

Po celoslovenskej virtuálnej súťaž pre staršie a mladšie žiactvo registrované v SAZ, ktorej 1. kolo je v plnom prúde a potrvá do 22. mája, pripravilo súťažné oddelenie SAZ podobné virtuálne preteky aj pre kategórie dorastu, juniorov a dospelých.

Súťažiť sa začne už v piatok 15. mája a pretekári sa môžu snažiť o čo najlepší výkon až do 31. mája.  Pre dorast a juniorskú kategóriu je vypísaných 9 disciplín – 60 m, 300 m, 600 m, 1 míľa, 3000 m, hod guľou vzad (náčinie od 3 do 6 kg podľa pohlavia a veku), 10-skok, 50 m skokový beh, 30 m letmo so žrďou. Dospelí môžu súťažiť takisto v 9 disciplínach – 60 m, 300 m, 600 m, 1 míľa, 5000 m, hod guľou vzad (náčinie: ženy 4 kg, muži 7,26 kg), 10-skok, 50 m skokový beh, 30 m letmo so žrďou.

Preteky organizujú jednotlivé kluby (napríklad aj v rámci tréningu) v zmysle propozícií zverejnených na webe SAZ v sekcii „Preteky“ a pod podmienkou dodržania opatrení v súlade s Usmernením ÚVZ SR týkajúcim sa prevádzky vonkajších športovísk pre bezkontaktný šport.

Platí to isté, čo v žiackych virtuálnych pretekoch: každý atlét môže počas celého obdobia súťaže (15. – 31. 5.) štartovať v akejkoľvek disciplíne a má neobmedzený počet štartov, avšak do výsledkov sa mu započíta v každej len najhodnotnejší výkon, ktorý oddiel najneskôr 31. mája zašle koordinátorovi virtuálnej súťaže Marcovi Adrienovi Drozdovi zo súťažného oddelenia SAZ.

Po 1. kole virtuálnej súťaži bude nasledovať vo všetkých vekových kategóriách aj ďalšie, s inými disciplínami a aktualizovanými pravidlami na základe pravdepodobných nových nariadení vlády a UKŠ SR. Druhé kolo pre mladšie a staršie žiactvo sa uskutoční od 25. 5. do 7. 6. 2020, ďalšie kategórie (dorast, juniori, dospelí) sa bude konať od 1. do 14. 6. 2020.

Viac informácií o virtuálnych pretekoch a ich propozície nájdete na webe SAZ www.atletika.sk v sekcii Preteky – Kalendár alebo v sekcii Členská zóna – Dokumenty – Športovo-technická komisia – Virtuálna súťaž.

(GB)

ILUSTRAČNÉ FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk