Organizátori MMM a ČSOB Bratislava Marathon pomáhajú Ukrajine, v bratislavskej Rači otvorili dm športovú zónu

Organizátori dvoch najväčších slovenských maratónov, MMM v Košiciach a ČSOB Bratislava Marathon, sa v tejto zložitej dobe okrem prípravy bežeckých podujatí zo svojho portfólia venujú aj spoločensko-charitatívnych aktivitám.

ČSOB BRATISLAVA MARATHON: Organizátori blížiaceho sa bratislavského mestského maratónu (2. a 3. 4. 2022) z agentúry Be Cool v spolupráci s dm drogerie marktmestskou časťou Bratislava-Rača v utorok popoludní slávnostne otvorili novú športovú „dm zónu“ pre všetkých milovníkov aktívneho pohybu na detskom športovom ihrisku na ulici Augustína Murína v bratislavských Krasňanoch. Vznikla aj z financií vyzbieraných zo štartovného od takmer 3000 prihlásených bežkýň na 9. ročník „dm ženského behu“, ktorý sa uskutočnil 9. októbra 2021.

Na utorkovom slávnostnom otvorení sa zúčastnili starosta bratislavskej mestskej časti Rača Michal Drotován, skupinová vedúca marketingu dm drogerie markt Natália Franková, Jozef Pukalovič z agentúry Be Cool a ženskú bežeckú komunitu zastupovali Romana Komarňanská, Eliška Klepková, Petra Pukalovičová. Jubilejný 10. ročník „dm ženského behu“ je naplánovaný na 17. september 2022, registrácia naň bude spustená už 9. mája.

Organizátori ČSOB Bratislava Marathon zareagovali aj na tragickú situáciu na Ukrajine a vďaka virtuálnemu behu Míľa pre Ukrajinu prispelo za niekoľko dní 729 bežcov zo 17 štátov na pomoc tejto ťažko skúšanej krajine sumou 8357 eur.

MMM KOŠICE: Organizátor MMM v Košiciach (2. 10. 2022) aj v tomto roku prinášajú jedinečnú príležitosť zapojiť sa do charitatívneho programu Bež so srdcom v rámci Medzinárodného maratónu mieru 2022. Každý sa doň môže zapojiť počas on-line registrácie na MMM darovaním ľubovoľnej sumy na charitatívne projekty spojené s najstarším maratónom v Európe. Organizátori budú tentoraz pomáhať ľuďom, ktorí sa v dôsledku tragických udalostí na Ukrajine ocitnú v v kritickej situácii.

„Okrem darovania financií počas registrácie na MMM existuje i ďalšia možnosť okamžitého zapojenia sa do virtuálneho bežeckého podujatia Bež so srdcom, bež pre Ukrajinu. Dobrovoľné štartovné, ktorým prispejete, bude celé použité na zmienené účely,“ informoval riaditeľ MMM Branislav Koniar. „K podujatiu Bež so srdcom, bež pre Ukrajinu nevydávame žiadne detailné propozície, nevyžadujeme odbehnutie predpísanej vzdialenosti. Ide o symboliku a spolupatričnosť.

Zaregistrovať sa na podujatie Bež so srdcom, bež pre Ukrajinu môžete na tomto linku:

https://registration.kosicemarathon.com/

Text k foto:

Slávnostné otvorenie dm šport zóny v Rači, štvrtý zľava starosta Michal Drotován, po jeho šavej ruke bežkyne Eliška Klepková, Romana Komárňanská a Petra Pukalovičová, druhá zľava Natália Franková z dm drogerie markt.

FOTO JÁN LUKY

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk