Nové bežecké lokality, dôraz na ekológiu – seriál Behaj lesmi prichádza v roku 2022 s kopou noviniek

Už druhýkrát sa naši bežci budú môcť prebehnúť jedinečnou slovenskou prírodou v rámci unikátnej série Behaj lesmi 2022. Po minuloročnej úspešnej slovenskej premiére ich čaká celkovo päť zastávok, z ktorých vyčnievajú dve novinky – Čičmany a Bachledova dolina. Okrem toho sa účastníci môžu tešiť na celý rad ďalších prekvapení. S príchodom jari sa uvoľnili aj pandemické opatrenia, takže všetky preteky seriálu Behaj lesmi sa uskutočnia bez obmedzení.

Lesné dobrodružstvo, ktoré si minulý rok vyskúšalo až 2333 odvážlivcov, sa začína v Bratislave v okolí historického hradu Devín už 7. mája 2022. Potom  pokračuje séria prvou novinkou, pretekmi v romantických Čičmanoch. Bežci si 28. 5. budú môcť vychutnať dobovú architektúru slovenských dreveníc či kotlinu Strážovských vrchov. Ak jedna novinka nestačí, Behaj lesmi ponúka i ďalšiu – preteky v Bachledovej doline štartujú už 11. 6. Na vlastnej koži si pretekári vyskúšajú prebeh Chodníkom korunami stromov a nadýchajú sa čerstvého vzduchu Belianských Tatier. Leto sa začne 9. 7. 2022 pretekmi Behaj lesmi vo Veľkej Fatre, kde sa okrem krásnych výhľadov a prírody istotne oplatí počkať na beh cez malebnú dedinku Vlkolínec. Zlatým klincom bude podujatie v Štiavnických vrchoch (zároveň súčasť Bežeckého pohára SAZ 2022), kde sezóna vyvrcholí 20. 8. pretekmi cez Štiavnickú kalváriu či tradičné banské tajchy.

Seriál Behaj lesmi ponúka pre každého účastníka trasu šitú priamo na mieru. Bežci si môžu vybrať medzi 10 až 12-kilometrovou kratšou trasou,18 až 22-kilometrovou dlhšou trasou alebo 3 až 5 km charitatívnym behom VoltaRUN. Finančný výťažok z neho pôjde v tomto roku rok na pomoc seniorom.

Čistota a uchovanie našich lesov je pre nás prioritou, a preto sme v spolupráci s Dr.Max pripravili opatrenia v oblasti ekológie, aké tu ešte neboli – napríklad dokonale rozložiteľné ekologické značenie pretekárskych trás z materiálu Solubag, ktorý je možné používať opakovane a v prírode sa rozpustí už po 180 dňoch.  Udržateľnosť bude viditeľná aj v nových ekologických medailách, ktoré sú vyrobené z čisto prírodných materiálov a bez akýchkoľvek chemických prísad. Aj stuhy sú vyrobené zo 100% recyklovaného plastu.

Organizátori seriálu Behaj lesmi nezaháľajú ani mimo sezóny a už na 23. apríl pripravujú až päť ekologických výbehov tzv. plogging, pri ktorých namiesto času či dĺžky trasy pôjde o pomoc prírode prostredníctvom zbierania odpadu.

Voľné štartové miesta v seriáli Behaj lesmi sa postupne plnia, registrácia na všetky zastávky série je v plnom prúde. Prihlásiť sa môžete na  www.behajlesmi.sk a ak ste držiteľ platobnej karty Mastercard, pri úhrade štartovného touto kartou získate zľavu až 20%. Táto akcia je platná v celej sezóne Behaj lesmi 2022 až do vypredania kapacity jednotlivých pretekov.

Mastercard ponúka všetkým bežcom aj špeciálny balíček plný výhod a v rámci neho môžete využiť komfortné ubytovanie v hoteli s polpenziou pre 2 osoby v tesnej blízkosti podujatia, konzultáciu súťažnej trasy s odborníkom, profesionálnu masáž či navštíviť wellness. Táto ponuka platí pre Behaj lesmi Bachledova dolina a Štiavnické vrchy. Balíček sa dá objednať na www.priceless.com.

Organizátor Behaj lesmi pripravili pre bežcov aj prekvapenie v podobe výbehu s ambasádormi seriálu a TV JOJ, ktorý sa uskutoční 7. 4. o 8.00 h pri hrade Devín. Stretnúť sa budeš môcť aj s ambasádorkou Paulínou Fialkovou a ďalšími. Viac informácií bude nájdeš na sociálnych sieťach facebook a instagram.

FOTO BEHAJLESMI.SK

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk