Najlepší slovenský vytrvalec Tibor Sahajda vyhral polmaratón v rámci 39. ročníka Rajeckého maratónu v slovenskom výkone roka 1:08:00 h, sezónne maximum zlepšil o 22 sekúnd. Sahajda sa pripravuje na októbrový MMM v Košiciach.

Zverenec Vladimíra Molčana v košickom Cassovia Running Teame na náročnej trati o 22 sekúnd zlepšil Hladíkovo sezónne maximum z aprílového ČSOB Bratislava Marathon.

„Tibor splnil, čo sme si povedali. Prvú polovicu trate, ktorá mierne stúpa, bežal v tempe 3:15 min na kilometer, v druhej zrýchľoval a niektoré kilometre boli aj za 3:05 min. Bola to preňho dobrá príprava na októbrový MMM v Košiciach,“ skonštatoval tréner Molčan.

V maratóne v náročných podmienkach triumfovali Tomáš Kopčík (2:44:01) a Ivana Líšková (3:02:02).

Najlepší slovenský vytrvalec Tibor Sahajda vyhral polmaratón v rámci 39. ročníka Rajeckého maratónu v slovenskom výkone roka 1:08:00 h.